ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

У Коломиї руйнуються історичні будівлі. Ніхто не хоче вкладати в них гроші чи реставрувати їх

Соцкористувачка Liliya Zolotaryova на своїй сторінці у Facebook опублікувала допис, в якій описала жахливий стан головних архітектурних історичних будівель Коломиї. 

Про це пише Дзеркало медіа.

Ось як вона описала картину побаченого:

"Музей Гуцульщини та Покуття, Музей історії міста Коломиї, екскурсія містом - прогулянка обіцяла бути приємною. Але…

Перший дзвоник продзвенів біля Музею історії міста. Вхід в музей знаходиться в аварійному стані. Особливо кидається в очі жахливий стан входу в музей на фоні нещодавно побудованого житлового будинку навпроти музею. Коломия - місто контрастів!

Другий дзвінок не забарився. Продзвенів він, коли я роздивлялася мініатюри будівель, “які мають знакове історико-архітектурне та культурологічне значення для Коломиї”. Саме на ці будівлі приїзжають подивитися туристи, щоб познайомитись з історією Коломиї! Саме ці будівлі є візитівкою міста! І серед цих мініатюр Будинок польського гімнастичного товариства “Сокіл”. Мініатюра виглядає гарно, а ви бачили його в реалі? Будинок розвалюється(( Сумно було розуміти, що деякі будівлі з цієї колекції незабаром можуть залишитися тільки в мініатюрі!

Третій дзвінок. Останній..Він продзвенів, коли проходила екскурсія містом. Вона дала мені розуміння того, наскільки багато новобудов в Коломиї і розуміння того, що забудовники готові вкладати гроші в Коломию, купувати місця для забудови в центрі міста і будувати не завжди те, що відповідає стилю історичного центру Коломиї. І забудовники не готові вкладати гроші в реставрацію історичних будівель. Просто не хочуть, бо це не вигідно. Не хоче і місцева влада. Відповідь та ж сама - бо це не вигідно. Відразу прибутку не отримаєш. Подяка нащадків - та навіщо вона потрібна! ЇЇ ж неможливо перетворити у гроші! Igor Slyuzar та його команда, депутати міської ради, не проводьте купу одноманітних фестивалів і відразу знайдуться гроші на реставрацію історичних будівель. В бюджеті на 2019 рік закладені кошти на розвиток туризму, але туризм це не тільки фестивалі!

Я не корінна коломиянка, п’ять років як нею стала. І за ці роки я встигла побачити, як Коломия втрачає свою неповторність, як руйнуються історичні будівлі і виростають новобудови, які спотворюють Коломию.

Тепер багато розмов - Зеленський чи Порошенко? Не знаю. Єдине можу сказати, що ніхто з них не відремонтує Будинок товариства “Сокіл”, не відреставрує вхід до музею історії міста, не подумає про завтрашнє туристичне Коломиї. Це має робити місцева влада

Ось така вийшла невесела прогулянка містом", - написала Лілія.