Суспільство
У Коломиї обрали логотип-фаворит: одноголосна підтримка журі і дискусії у соцмережах
1 Червня 2016
Конкурсна комісія з обрання логотипу міста фактично завершила роботу. Участь у конкурсі взяло майже 70 учасників – як фахових художників та дизайнерів, так і аматорів. Одноголосно відібрано роботу коломийського вчителя англійської мови Володимира Граціанського.
Саме за нього проголосувало також найбільше коломиян. Отож, його логотип переміг, причому із значним відривом від інших.
Ініціатор конкурсу Назар Романенчук результатом задоволений. Каже, що переможця зобов'язали лише увиразнити окремі деталі і змінити слоган, повідомляє "Дзеркало Коломиї".
[caption id="attachment_16525" align="alignnone" width="2048"] Фото Олени Козаченко[/caption]
Конкурсне журі складалося з семи осіб. Очолив їхній склад розробник логотипу Львова, викладач кафедри графічного дизайну ЛНАМ Юрій Крукевич. Члени журі: Сергій Коцюр – перший заступник міського голови; Василь Нагірний – краєзнавець, член Національної спілки журналістів України, обласної спілки кінематографістів; Лілія Тєптяєва – художник, графік, дизайнер; Мирослав Ясінський – заслужений художник України; Оксана Боровські – дизайнер (Студія реклами 49 ідей); Галина Ласійчук – викладач Коломийської дитячої художньої школи імені Ярослава Пстрака.
«Під час обговорення кожної роботи між нами, журі, виникали сумніви і розходження в остаточному виборі. Але, обравши трійку фіналістів – №7, №77, №93 – вирішили визначити фаворита, яким стала робота №93. У нас є ще пропозиції для удосконалення логотипу, тож робота триває», – розповів про підсумки засідання Юрій Крукевич.
Мирослав Ясінський (чий власний малярський стиль поєднує модерн і традицію) також не має до обраної роботи серйозних претензій. Логотип відповідає усім вимогам, він не переобтяжений і вільний від банальності. А щодо традиційності елементів, то вони ніскільки не є виявом провінціалізму, а лише засвідчують споконвічні ідеї мешканців міста. Але, як кажуть, усім не вгодиш.
Власне сам конкурс обійшовся без гострих дискусій і непорозумінь. Обговорення розгорнулося у соцмережах – тут пишуть, що хотіли б бачити в логотипі ратушу або писанку. Не подобаються коломиянам і традиційні елементи на зразок кола. Пишуть, що не хотіли б іти в майбутнє зі старим мотлохом і таке інше.
Чимало містян просять продовжити конкурс. Відповідну петицію створив на сайті міськради депутат Роман Крутко, і станом на 1 червня вона набрала 37 голосів з 200 необхідних.
Над реалізацією проекту ініціатори створення логотипу міста Назар Романенчук і Віктор Будзінський задумались ще два роки тому. Таким чином популяризуватимуть місто, використовуючи логотип на сувенірній продукції і туристичних листівках.
У логотипі, який обрано фаворитом, поєднані символи кола, алатирю (це восьмиверхова зірка, оберіг означає – розвиток у русі), і стрілок, які спрямовані в центр, тобто символізують єдність людей, ідей, минулої й сучасної історії міста.
«Я вирішив взяти участь у конкурсі, бо відчув, що це моє, що мені це цікаво і що створювати логотип – це є вид мистецтва. Протягом року я занурювався в це питання і зрозумів, що символіка повинна бути мініатюрною, лаконічною, у ній водночас повинен бути вкладений великий зміст. У своїй роботі через мінімалізм я прагнув показати якомога більше ідей», – розповів про концепцію свого логотипу Володимир Граціанський.