ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Городенці відбулася презентація кулінарної книги старовинних рецептів

Як повідомляє Городенківська міська публічна бібліотека ім. Леся Мартовича презентація "сколихнула жіночу авдиторію (бо тема якраз близька жінкам). До Городенки приїхала з презентаційною візитівкою творча чета поважних молодих людей о.Микола Григорук, Оксана Хмара, Natalia Gresko, Оксана Дрогобицька з місією - відкрити городенківцям ім'я жінки, яка залишила своїм нащадкам (тобто нам з вами) унікальну рукописну книгу з, сторічної давності рецептами вишуканих страв, які передала нам їмость Євгенія Винничукова з родини Долошицьких.


Ця книга дбайливо зберігається в Музеї історії підпільної УГКЦ с. Фитьків на Надвірнянщині. Саме завдяки настоятилеві місцевої церкви о. Миколі Григоруку ми мали можливість торкнутися до старовинних світлин, документів і самої рукописної книги рецептів під такою гарною назвою "Одписки з мамцених переписов".

Уклінно завдячуємо о. Миколі за унікальну можливість відчути подих старожитностей і на мить зануритися у світ шляхетної родини, яка проживала в нашому місті і залишила відбиток саоєї любові на Городенківській землі. Завдячуємо і креативним, творчим панянкам: Оксані Хмарі - авторці проєкту "Авторська кухня українська", упорядниці відновленої з рукопису книги; Наталії Гресько - редакторці видання; Оксані Дрогобицькій - кандидату історичних наук із Прикарпатського національного уніаерситету ім. В. Стефаника, яка повідомила нам про обрядовість і побут тогочасної сільської інтелігенції" – йдеться у дописі.