ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Facebook назвали офіційну причину масштабного збою


У Facebook також вибачилися перед усіма постраждалими користувачами та компаніями.Причиною масштабного збою в роботі соціальної мережі Facebook, який стався у понеділок, 4 жовтня, і тривав близько семи годин, стало невдале внесення змін до конфігурації.


Про це повідомляється на сайті компанії, пише ТСН.


"Наші інженери з'ясували, що зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів, які координують мережевий трафік між нашими центрами обробки даних, викликали проблеми, які перервали цей зв'язок", - йдеться у повідомленні.


Представники Facebook зазначили, що "це порушення мережевого трафіку спровокувало каскадний вплив на способи зв'язку наших центрів обробки даних, в результаті чого наші послуги були зупинені".


"Основна причина цього збою також вплинула на багато внутрішніх інструментів і систем, які ми використовуємо в повсякденній роботі, що ускладнило наші спроби швидко діагностувати і вирішити проблему", - пояснили представники корпорації.


Водночас у компанії запевняють, що внаслідок збою дані користувачів не постраждали. "Наші сервіси знову підключені до мережі, і ми активно працюємо над тим, щоб повністю повернути їх в нормальний режим роботи", - вказали розробники.


У Facebook також вибачилися перед усіма постраждалими користувачами та компаніями: "Ми розуміємо, який вплив на життя людей надають подібні перебої в роботі, і усвідомлюємо свою відповідальність за інформування людей про збої в роботі наших послуг".


Нагадаємо, що соціальні мережі Facebook та Instagram, а також месенджер WhatsApp у ніч проти вівторка, 5 жовтня, почали відновлювати роботу. Водночас проблеми залишаються, їхнє вирішення займе "деякий час"


Збій тривав близько семи годин. Це найтриваліший період простою для Facebook від 2008 року, коли через помилку соцмережу відключили приблизно на день, через що постраждали близько 80 мільйонів користувачів.


Через падіння акцій Facebook просів на 5%, а Марк Цукерберг збіднів на 6 мільярдів 600 мільйонів доларів.


Глобальний збій в роботі Facebook став одним із наймасштабніших за тривалістю та кількість скарг, вказав сервіс з відстеження роботи інтернет-ресурсів Downdetector. 


Увечері 4 жовтня у світі стався масштабний збій у роботі популярних інтернет-ресурсів. Наймасштабніші проблеми виникли на платформі Facebook. Також йдеться про сервіси WhatsApp, Messenger та Instagram. Пізніше користувачі почали масово скаржитися на роботу у Twitter, Telegram, TikTok, Snapchat. 


 Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.