ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Тарифи на комунальні послуги не знизять: у Кабміні пояснили причину

В Україні не варто чекати зниження комунальних тарифів, адже уряд виступає за запровадження ринкових цін на енергоресурси.

У Кабміні пояснили причину: ціни на природні ресурси мають відповідати їхній реальній ціні. Також приведення цін до рівня ринкових, як це було і раніше, є однією з вимог Міжнародного валютного фонду, пояснила міністр фінансів України Оксана Маркарова, пише Галичина.

Вона також зазначила, що механізм встановлення цін на газ й інші послуги для населення, який діє в Україні нині, є несправедливим, оскільки він дозволяє платити за комуналку менше людям як з низькими доходами, так і з високими. Міністр запевнила, що неплатоспроможним громадянам держава продовжуватиме допомагати субсидіями, чого теж вимагає МВФ. Але ця допомога буде надаватися тільки тим, хто її дійсно потребує. "Уряд працює над тим, щоб не більше 15% доходів сім’ї йшло на комунальні послуги”, – додала Маркарова.

Слід додати, що з 1 жовтня в Україні посилили контроль за наданням субсидій українцям. Тому допомогу від держави зможуть отримати далеко не всі. Незабаром запуститься верифікація (перевірка пільговиків), після якої багато хто не лише може позбутися субсидій, а ще й будуть змушені повернути всі незаконно отримані раніше пільги.

До теми: Коломиянам розповіли, через що можна залишитися без субсидії