Тахікардія — одне з найпоширеніших порушень серцевого ритму. Вона може виникати у дітей та дорослих, практично з однаковою частотою виникає в обох статей. Її поява пов'язана зі збоями у роботі синусового вузла, який починає проявляти більший автоматизм і генерує імпульси частіше, ніж потрібно. Вважається, що у нормі частота серцевих скорочень не має перевищувати 90 ударів на хвилину за умови спокою. Тахікардія може бути фізіологічною, коли вона виникає як реакція на стресову ситуацію. У цьому випадку прискорене серцебиття необхідне організму для покращення периферичного кровообігу та активізації всіх захисних систем. Однак у деяких випадках вона розвивається і на фоні патології. Тоді людині потрібне лікування — симптоматичне чи патогенетичне. У легких випадках вистачає застосування седативних. Наприклад, за посиланням https://anc.ua/product/korvalol ви можете ознайомитись з інструкцією Корвалола, щоб зрозуміти його вплив на серцево-судинну систему. У більш небезпечних ситуаціях лікування буде комплексним та етіологічним.
Чому може виникати тахікардія
У певних випадках прискорення серцебиття необхідне організму як компенсаторний механізм. Так, воно прискорюється під час:
1. сильного стресу;
2. тривожності;
3. емоційного перезбудження;
4. погіршення навколишніх умов (підвищення температури повітря);
5. фізичних навантажень (наприклад, заняттях спортом).
Також варто пам'ятати про аналогічну реакцію організму на вживання деяких стимулювальних речовин. Так, якщо випити каву, чай або з'їсти шоколад, серцебиття буде пришвидшене через високий вміст кофеїну в цих продуктах. Однак причиною може стати і патологія серцево-судинної системи, наприклад:
1. гіпертонічна хвороба чи гіпертонічний криз;
2. гострий інфаркт міокарда;
3. вади серця (незалежно від етіології).
Хвороба супроводжується значним підвищенням температури та розладами вегетативної нервової системи (наприклад, нейроциркуляторною дистонією). Також тахікардія — один із симптомів панічної атаки. Якщо така ознака є, слід звернутися до лікаря для діагностики. Якщо виявлять патологію, фахівець призначить лікування. Наприклад, на сайті https://anc.ua ви можете знайти багато препаратів, які використовують для нормалізації ЧСС.
Можливі ускладнення тахікардії
Якщо не лікувати тахікардію, можуть виникати:
1. Серцева недостатність. Вона розвивається через поступове зношування серцевого м'яза, що працює в стресових умовах.
2. Інфаркт міокарда. Під час швидких скорочень міокард не може отримувати достатню кількість кисню.
3. Тромбоемболія. При підвищеній ЧСС кров не може рухатися плавно, через що виникають завихрення і формування тромбу.
Тому важливо звертатися до кардіолога, якщо ви помітили стабільно чи імпульсно-високий пульс.