ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Супрун інформує про небезпеку раку легень

За даними ВООЗ, понад 2 млн нових випадків раку легень трапляється щорічно, близько 1 мільйона 700 тисяч смертей за 2018 рік, причиною яких став саме рак легень.

Висока захворюваність на рак легень спостерігається і в Україні, розповідає Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook, пише Дзеркало медіа.

Щороку фіксується близько 13 тис нових випадків хвороби. При цьому чоловіки хворіють у 5 разів частіше за жінок.

Листопад — місяць обізнаності про рак легень. Що більше ми знаємо про хворобу, то більше шансів їй запобігти.

На ранніх стадіях цей вид раку найчастіше протікає безсимптомно, водночас на початкових стадіях лікування є найбільш ефективним.

Саме тому важливо консультуватись з лікарем та вчасно робити діагностику, особливо людям, що знаходяться в групі ризику захворіти на цю хворобу.

Найчастіше від раку легень помирають курці. Люди, які курять сигарети, в 15-30 разів частіше отримують рак легень або вмирають від цієї хвороби, ніж люди, які не курять.

Що довше та частіше ви курите, то вищі ризики. Шкідливі у цьому випадку не тільки сигарети, а й сигари та люльки. Пасивні курці також потрапляють в зону ризику.

Тому перша порада, щоби уникнути раку легень — не курити. Якщо курите чи нещодавно покинули цю шкідливу звичку — варто проходити обстеження та консультуватись з лікарем.

Основний метод такої діагностики — рентгенологічне дослідження. Рентгенівський знімок допоможе виявити проблему на ранній стадії.

Рак легень також можна визначити з допомогою КТ дослідження (комп‘ютерна томографія).

Рак легень також можуть спровокувати забруднене повітря та навколишнє середовище.

Зокрема, причиною раку може стати радон — газ, який не має запаху та кольору і виділяється в результаті розпаду урану в ґрунті, і азбест — група мінералів, які використовують для виробництва вогнетривких, ізоляційних і кислототривких матеріалів. Ризики підвищуються, якщо людина має історію цієї хвороби в своїй сім’ї.

"Будьте свідомі щодо всіх ризиків, що можуть спричинити цю хворобу. Якщо ви курите, спробуйте не підставляти інших людей під вплив диму. А краще не підставляйте себе! Кидайте курити та замініть цю звичку на здоровий спосіб життя", - закликає Супрун.