ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Справу Коцаби не захотів розглядати суддя Апеляційного суду і заявив про самовідвід

Апеляційний суд Івано-Франківської області розпочав розгляд справи блогера Руслана Коцаби, якого суд першої інстанції засудив до 3,5 років позбавлення волі за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.

На перше засідання до апеляційного суду прийшли лише прокурор і дружина обвинуваченого Уляна Коцаба. За її словами, про нинішнє засідання суд не повідомив навіть захисників Руслана. Сама вона дізналася про суд випадково. У зал суду не привезли і самого обвинуваченого, повідомляє  Курс.

На початку засідання суддя Олександр Васильєв заявив про самовідвід. Відповідну заяву він написав 22 червня.

Васильєв заявив, що належить до внутрішньо переміщених осіб і вимушено покинув тимчасово окуповану територію.

"Там залишилися як мої близькі родичі, так рухоме і нерухоме майно. Неодноразово відвідував окуповану територію і вважаю, що ці факти відповідно як до національного законодавства, так і до європейського можуть бути використані кожною зі сторін процесу як такі, що викликають сумнів у неупередженості судді", – пояснив Васильєв.

Прокурор зазначив, що наведені аргументи відповідають ст. 75 Кримінально-процесуального кодексу України (Обставини, що виключають участь слідчого судді, судді або присяжного в кримінальному провадженні), зокрема п. 4 ч. 1 (за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості).

Чи задовольняти заяву судді-переселенця про самовідвід, колегія суддів у складі Миколи КавацюкаЄвгена Хруняка та самого Васильєва радилася приблизно півгодини.

Врешті, колегія вирішила, що заява Васильєва є необґрунтованою, її залишили без задоволення.

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області вирішив визнати Р.Коцабу винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.114-1 КК (перешкоджання законній діяльності ЗСУ), та призначити йому покарання із застосуванням ст.69 КК у виді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців.
В обвинуваченні за ст. 111 КК (державна зрада) Р.Коцабу було визнано невинуватим та вирішено виправдати його за цією статтею за відсутністю складу злочину.

Строк відбуття покарання обвинуваченому рахуватимуть з часу фактичного затримання 7 лютого 2015 року, зокрема, відповідний строк попереднього увязнення буде зараховано у строк відбуття покарання з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

У рішенні відзначається, що Р.Коцаба, діючи як публічна особа, розмістив відеозвернення з закликами проти мобілізації в інтернеті та ЗМІ, що становить вплив на суспільство.

"Підтвердженням цього є і значна кількість цитувань ОСОБА_3 та обговорення його звернень в інших ЗМІ, в тому числі Російської Федерації. Це звернення мало негативний вплив на соціум загалом, висловлювання у ньому не опиралися на точну фактологічну основу, сприяли формуванню думки громадян щодо уникнення призову та невиконання завдань щодо оборони держави" - йде мова в рішенні суду.