ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Що буде з дослідами на П'ядицькій дослідній?

Так виглядає, що над П'ядицькою дослідною станцією згущуються грозові хмари. І перевірок компетентних органів районного й обласного (а може, й міністерського) рівнів на предмет використання орендованих земель їй не уникнути. Найбільше претензій до цільового використання, а точніше - цільового невикористання земель має до цієї установи громада П'ядиків, на чиїй території вона розташована.

А земель у неї тут не мало-не багато, а понад 260 гектарів. І це лише у П'ядиках, інформує "Дзеркало Коломиї".

П'ядицькі мешканці припускають, що жодної важливої дослідницької роботи ця наукова установа не проводить. Натомість, користуючись пільговим оподаткуванням, сама підгодовується за рахунок суборенди земель не лише в П'ядиках, а також у Великій Кам'янці, Годи-Добровідці, Малій Кам'янці, Коломиї.

З цього приводу провела своє засідання депутатська комісія Коломийської райради з питань регламенту, місцевого самоврядування, боротьби з корупцією.

На жаль, ніхто не володіє переконливою інформацією, скільки коштів дає станція до бюджету тих сільрад, чиї землі вона використовує для суборенди. Не знає ніхто і самих суборендарів.

Усе це комісія вирішила перевірити для того, щоби в кінцевому результаті поставити питання перед Національною Академією Наук і Міністерством аграрної політики про доцільність функціонування державної дослідної станції у П'ядиках.

Щодо повернення земель дослідної станції в землі запасу сільради, то таку резолюцію може прийняти лише Верховна Рада.

Андрій МАЛАЩУК