ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Розслідування Гапича: Прихований бізнес Любомира Жупанського

Чотири земельні ділянки, два будинки, квартира, елітне авто, сім вантажівок та гроші в готівці – 1,2 млн гривень, 90 тис євро та 125 тис доларів. Такі статки задекларував депутат Коломийської міської ради від партії "БПП" Любомир Жупанський після свого звільнення з посади секретаря міськради у серпні 2018 року.

Красиво жити не заборониш. Особливо, коли ти ніколи не мав офіційно зареєстрованого бізнесу чи займався підприємницькою діяльністю, пише Вільне. Інфо.

Але рано чи пізно платити за боргами треба. В кінці лютого 2019 Івано-Франківський суд виніс рішення задовольнити адміністративний позов Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до депутата та екс-секретаря Коломийської міської ради Любомира Жупанського про стягнення податкового боргу та стягнути з нього в дохід бюджету податковий борг в сумі 1 786 671 грн. 86 коп.Понад рік тривало досудове розслідування. У справі про незаконне збагачення Любомир Жупанський – екс-секретар Коломийської міської ради та очільник Коломийського осередку БПП “Солідарність” – мав пояснити походження своїх доходів, вказаних у декларації.

Проте Любомир Жупанський не зміг пояснити походження своїх статків (майже 6,5 млн грн) і тепер змушений буде заплатити майже 1,8 млн грн податкового боргу.

Фіскали перевірили цього посадовця, але дещо пропустили: Любомир Жупанський має прихований бізнес. Журналісти "Вільне.ІНФО" вирішили допомогти заповнити прогалини у фінансовій історії одіозного екс-секретаря Коломийської міської ради.

Початок

Любомир Жупанський до квітня 2015 року був керівником Коломийської міської організації партії "Громада" – партія екс-прем‘єр-міністра Павла Лазаренка. На місцевих виборах-2010 Любомир Жупанський вперше спробував потрапити до Коломийської міської ради як депутат. Проте його спіткала невдача.

На місцевих виборах 2015 року Любомир Жупанський таки здійснив мрію – вліз у владу. Більше того – був обраний секретарем Коломийської міськради.

З моменту обрання секретарем міської ради Любомир Жупанський мав позбутися чи передати свій бізнес іншій особі і жити на одну зарплату, як то кажуть.

Позбутися прибуткового бізнесу навряд хтось хоче, а ось передати можна. Наприклад, у сліпий траст.

Бізнес до посади

У червні 2016 року Любомир Жупанський в інтерв‘ю газеті "Вікна" (Олена Гелетюк, Школа громадянської журналістики) зізнався, що до зайняття посади секретаря Коломийської міськради займався машинним бізнесом (купи-продай).

Дійсно, в декларації за 2014 рік він вказує чотири вантажні автомобілі, а у 2015 декларує придбання ще чотирьох іномарок та продаж одної вантажівки. Ба більше, у 2014 році Любомир Жупанський був організатором Всеукраїнської акції про скасування утилізаційного збору та акцизу за переобладнання транспортного засобу. Тоді, у квітні 2014, Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо відміни утилізаційного збору та акцизу переобладнання транспортного засобу)".З декларації Любомира Жупанського за 2015 рік
Варто нагадати, що податки з "машинного бізнесу" Любомир Жупанський не сплачував, і це довело ДФС в суді.

Сліпий траст

Аналізуючи декларації за 2016-2018 роки, можна переконатися, що бізнесом з продажу машин Жупанський вже не займається. В деклараціях за ці роки фігурують все ті ж сім вантажних автівок. Та і він сам підтвердив, що такі машини ніхто тепер не купує

"У 2013 році сталася революція, і ці машини ніхто не купляв, вони залишилися. Я їх продаю", – сказав Жупанський в інтерв‘ю газеті "Вікна".

Також за інформацією Єдиного державного реєстру МВС України Любомир Жупанський володіє сімома вантажними автомобілями марки  MERCEDES-BENZ Atego, які зареєстровані Коломийським ВРЕР УДАІ при УМВС України.

Варто зазначити, що вартість такого вантажного авто 20-26 тис доларів.Проте журналісти "Вільне.ІНФО" перевірили вказані автівки за номерними знаками і з‘ясували, що вантажівки знаходяться далеко не в Коломиї.

З липня 2015 року майже всі вантажні автомобілі Любомира Жупанського знаходяться в м.Одеса, де їх використовують для перевезення вантажів.

За інформацією сайту "Вантажний автотранспорт" п‘ять вантажівок знаходяться у компанії "Наум", яка надає послуги з перевезення великогабаритних та будівельних матеріалів. Ця інформація підтверджується і на сайті цієї компанії в розділі "Кран-маніпулятор".Вантажні авто такої ж моделі – Mersedes-Benz Atego, такого ж кольору та з такими ж номерними знаками, які зазначені на сайті компанії "Наум", належать Любомиру Жупанському.На сайті цієї компанії у розділі "Наші проекти" можна переконатися, що техніка активно використовується і продавати її ніхто не має наміру. Наразі на сайтах з продажу авто журналістам не вдалося знайти оголошення про продаж таких вантажівок.Товариство з обмеженою відповідальністю "Наум", за інформацією аналітичної платформи YouControl, зареєстрована у липні 2015 року в м.Одеса. Власник та керівник фірми є Микола Наумович. Основний вид діяльності компанії – вантажний автомобільний транспорт.

Фінанси

Згідно з фінансовими  показниками аналітичної платформи YouControl фірма "Наум" у 2016 році заробила біля 2,5 млн гривень, а чистий прибуток становив 190 тис грн. Але у наступному 2017 році фірма заробила вже вдвічі більше – 5,5 млн грн, а чистий прибуток становив 490 тис грн.Фінансовий аналіз показує, що ТОВ "Наум" за 2017 рік має зростання прибутку на 160,95%.Доволі стабільний і перспективний бізнес. Особливо, коли отримуєш "чорний нал" без сплати будь-яких податків. Важко повірити в те, що Любомир Жупанський надав свої вантажівки в безкоштовне користування.

В цій історії обурює те, що екс-секретар Любомир Жупанський, який також є депутатом Коломийської міськради від партії БПП, і на цих президентських виборах очолює штаб Петра Порошенка в Коломиї, 2,5 року отримував чималу заробітну плату, яка йшла йому з податків коломиян – 109,2 тис грн у 2016 році, 151,3 тис грн у 2017 році та 158,0 тис грн за перше півріччя 2018 року. Але в той самий час організував бізнес, ухиляючись від податків, отримуючи при цьому чималий дохід.

Післямова

"Моя чесна, виважена, принципова і справедлива позиція не подобалась тим, які вважають Коломию своєю вотчиною і способом для збагачення”, – прокоментував своє звільнення Любомир Жупанський у липні 2018.

Що тут додати.

Редакція "Вільне.ІНФО" сподівається, що Державна фіскальна служба України зверне увагу на дані, подані в цьому матеріалі.

Автор: Євген Гапич