Сьогодні, 22 червня, відбулася прес-конференція за підсумкам громадського спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання.
Про висновки громадського спостереження за ЗНО та підсумки проведення ЗНО у Івано-Франківській розповіли Младена Качурець (Громадянська мережа ОПОРА), - повідомляє "Галицький кореспондент".
Мережа ОПОРА спостерігала за проведенням ЗНО з шести предметів: українська мова та література (основна та додаткова сесії), математика (основна та додаткова сесії), історія України (основна та додаткова сесії), англійська мова, фізика та хімія в усіх дев’яти регіональних центрах оцінювання якості освіти.
Младена Качурець повідомила, що громадське спостереження на Прикарпатті проводилось у 35 пунктах тестування і до нього було залучено 21 спостерігача. 62, 9 % абітурієнтів проходили тестування в обласному центрі, 37, 1% в інших містах. Явка учасників тестування була високою на всіх пунктах. Зокрема на тестуванні з української мови та літератури – 95, 7 %. Загалом вона трималася вище 90% і на решта предметів
Представник ОПОРИ розповіла, що всі пункти тестування були належно підготовлені і жодних спроб зриву в області не зафіксовано. Був доволі високий рівень підготовки персоналу, крім деяких випадків. Здебільшого весь персонал пункту дотримувався правил проведення ЗНО, водночас зафіксовано і випадки порушення.
«В гімназії №2 на тестуванні з математики були непорозуміння з відповідальним за пункт проведення тестування, бо він не чітко давав інструкції персоналу. Під час першої сесії з математики учасники тестування мали змогу користуватися лінійками деякий час. Після зауваження їх вилучили», – підкреслила вона.
Як зауважила пані Младена, цього року металодетектори під час технологічних перерв не застосовувались на тестуванні з хімії та українській мові (крім Коломиї). На тестуваннях з усіх інших предметів вони застосовувались. Відтак було виявлено мобільні телефони та інші заборонені пристрої. Загалом було 17 вилучень у зв’язку з цим, роботи таких абітурієнтів були анульовані. Зокрема два вилучення на тестуванні з української мови та літератури, чотири – з математики, дев’ять – з історії України та по одному з біології та географії.
«Якщо порівнювати динаміку вилучень, то у 2012 році було 7 вилучень, у 2013 – 11, у 2014 – 14, у 2015 12, у 2016– 17. Чому так збільшилось? Бо під час першого тестування не було металодетекторів, тому учасники сподівалися на менший контроль. Крім того, учасники часто прибувають без документів або з неналежними документами, наприклад, з ксерокопіями паспорта чи свідоцтва про народження», – каже представник ОПОРИ.