ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

П'ядицька ОТГ утворить Агрохаб

П’ядицька об’єднана територіальна громада прийняла рішення утворити на своїй території Агрохаб. Відповідну ініціативу підтримали на загальних зборах мешканці територіальної громади.

Про це інформують у прес-службі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, пише Коломийська районна державна адміністрація.

Підготовка проекту зі створення навчально-виробничої бази Агрохаб у селі Мала Кам’янка здійснюється спільно з фахівцями Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. 

"Громадське обговорення підкреслило важливість реалізації такого проекту у громаді, а також готовність місцевого економічно-активного населення взяти участь у його реалізації. Вже десятеро громадян, які прийшли на збори, виявили бажання вкласти частку власних коштів - і підписали відповідні протоколи про наміри", — говорять у агенції.

На базі Агрохабу на земельних ділянках ОТГ буде облаштовано систему крапельного поливу, котра дозволить вирощувати високомарженальні (з високою доданою вартістю - ред.) культури. На зборах вирішили здійснювати посадку канадської чорниці (лохини) на виділених для цього 16 га землі.

"Активних мешканців, в першу чергу, будуть навчати технології вирощування цієї культури та використовувати крапельний полив, інвестуючи при цьому власні кошти лише в закупівлю садженців", — повідомляють у агенції.

Читайте також: Довгожителька з Городенки відзначила 101-ший день народження. ФОТО

Реалізація цього проекту дозволить забезпечити П’ядицькій ОТГ чималий економічний ефект. Зокрема, високу самозайнятість населення, створення додаткових сезонних робочих місць, отримати додаткові надходження до бюджетів у вигляді ПДФО, плати за землю та інших платежів.