ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Проект Коломиї і польської Ломжі для збільшення туристичної привабливості увійшов до фіналу Програми транскордонного співробітництва

14 березня представники центральних і регіональних органів влади всіх трьох країн, які входять до складу комісії Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна2014-2020, рекомендували до наступного етапу конкурсу 162 проекти.

Серед заявок до Європейського Союзу - Спільний проект Коломиї і польського міста Ломжа, пише "Дзеркало Коломиї" з посиланням на Коломийську міську раду.

За словами заступника міського голови Олега Дячука, який очолив робочу групу в перемовинах із урядом міста Ломжа, працював над підписанням меморандуму про співпрацю між нашими містами, брав участь у написанні концептуальної записки до Європейського Союзу, ідею взяти участь у цьому проекті запропонував радник міського голови Віталій Вандич.

12 грудня 2016 року делегація міської ради, до якої увійшли заступник міського голови Олег Дячук, радник голови Віталій Вандич, головний спеціаліст відділу інвестиційної політики Вікторія Образцова, консультант-перекладач від АЕРК Наталя Федюк, відвідала місто Ломжу.

Разом із польською стороною опрацювали проект і в кінці грудня подали на конкурс заявку. Результат не забарився – вперше заявка Коломиї на фінансування проектів із європейських фондів – у фіналі. Слід зауважити, що загалом на конкурс надійшло 352 заявки, 190 з них не пройшли перший етап.

- Ми обрали для спільного написання проекту місто Ломжу, - каже Олег Дячук, бо воно дуже схоже на Коломию. Кількість жителів, центральна частина міста, навіть роки першої згадки про наші міста майже збігаються. Співпраця з польськими урядовцями була плідною і легкою. Якщо все спрацює, будемо мати нові інвестиції для розвитку Коломиї.

Як розповів Віталій Вандич, проект спрямовано на збільшення туристичної привабливості нашої громади, що дасть позитивний вплив на збереження спадщини нашого міста, і на економічний розвиток Коломиї. Про деталі проекту – згодом.