ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Продовжено термін прийому проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021 році


Продовжено термін додаткового прийому проєктів для конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021 році.У зв’язку із зверненнями представників об’єднаних територіальних громад, в тому числі і новоутворених, а також районних рад та держадміністрацій, та з метою забезпечення можливості участі широкого кола заявників у конкурсному відборі проектів (програм) регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись із залученням коштів державного фонду регіонального розвитку, відповідно до положень статті 241 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) та наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.04.2015 № 80 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) продовжено термін прийому проєктів для участі у конкурсному відбору інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році, повідомляє пресслужба ОДА.

Основні вимоги до конкурсних пропозицій (тематичні напрямки проектів):

відповідність пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку, а також Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки, планам заходів та технічним завданням з їх реалізації (рішення обласної ради від 21.02.2020 № 1381-34/2020), в тому числі щодо розвитку спортивної інфраструктури, впровадження заходів з енергоефективності в державних і комунальних навчальних та медичних закладах;

впровадження інвестиційних програм і проєктів як проєктів співробітництва територіальних громад;

підтримка добровільно об’єднаних територіальних громад.

У конкурсному відборі можуть брати участь інвестиційні програми і проєкти, підготовлені в установленому законодавством порядку місцевими і центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та агенціями регіонального розвитку, що створені відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики» (далі — заявники).

Інвестиційні проєкти та програми регіонального розвитку, що передбачають реалізацію заходів з енергозбереження будівель і споруд, повинні бути розроблені відповідно до державних будівельних норм і стандартів та забезпечувати комплексний підхід і максимальну енергоефективність від їх реалізації.

Кошти державного фонду регіонального розвитку можуть спрямовуватися на фінансування інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку (у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад), що мають на меті розвиток регіонів, створення індустріальних та інноваційних парків.

Критеріями відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку є:

для інвестиційних програм і проєктів, які передбачають будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) - наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проєктно-кошторисної документації;

загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) - понад 5000 тис. гривень, а для інших проектів - понад 1000 тис. грн.;

врахування проєктами, що передбачають здійснення будівельних робіт, заходів спрямованих на забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

календарний план реалізації становить від одного до трьох років;

співфінансування з місцевих бюджетів на рівні не менше 10 відсотків;

спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами), та наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.04.2015 № 80 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) для участі у конкурсному відборі заявники:

- оприлюднюють інформацію про інвестиційні програми та проєкти регіонального розвитку на відповідній сторінці офіційного веб-сайту Міністерства розвитку громад та територій України (Мінрегіону) (за посиланням https://new.dfrr.minregion.gov.ua/.../ivano-frankivska...
 

до початку проведення оцінки та відбору;

- подають регіональній комісії за підписом керівника заявника інвестиційні програми та проєкти регіонального розвитку за затвердженими формами та переліком документів.

Прийом документів триватиме по 25 січня 2021 року за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, каб. 115, Департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (телефон для довідок: 0342–55-22-10, електронна адреса – vodvud1@ukr.net.

Контактна особа – Середюк Ольга Олегівна.

Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.