ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Прикарпатські енергетики встановлять на опорах 50 нових лелечих гнізд

У рамках природоохоронної програми "Лелека" працівники АТ "Прикарпаттяобленерго" цього року встановлять на опорах 50 нових лелечих гнізд.


Конструкція з безпечною платформою допоможе вберегти життя птахів та попередити загрозу коротких замикань й обривів, йдеться на сайті "Прикарпаттяобленерго", пише Дзеркало Коломиї.


Працівники філій щороку піднімають лелечі гнізда на металеві платформи, щоб захистити і тварин, і лінії електропередач

Також на лініях 35-110 кВ прикріплюють спеціальні птахозагороджувачі – схожі на вила металеві конструкції, які не дають птахам можливості сісти на електролінію.

Завдяки зусиллям працівників філій, 375 сімей чорногузів щовесни повертаються уже в оновлені оселі, виготовлені у цеху по ремонту обладнання та встановстановлені працівниками філій на місці старих гнізд, поки лелек немає.


Змонтувавши платформу, енергетики завжди кладуть на її основу частину природного матеріалу з самого гнізда – так, щоб не світилася крізь гілля земля. Таку заготовку лелеки зазвичай визнають за свою оселю і щороку збільшують.


Найбільше гнізд встановлено у Коломийському районі – там перебудували 69 гнізд, у Надвірнянському – 57, а у Тлумацькому – 45.


За 2018 планують встановити ще 50 таких конструкцій.


За спостереженнями мешканців області та орнітологів, перші птахи прилетіли. Лелеки знесилені довгим перельотом, проте, за словами орнітологів, здатні пережити низькі температури.


Синоптики обіцяють, що зовсім скоро потепліє, і тоді лелеки зможуть повернутись у гнізда.


А поки решта лелек ще в дорозі, енергетики продовжують перебудовувати їхні домівки, щоб і птахів вберегти від ураження струмом, і підвищити надійність електропостачання для споживачів.


Читайте також: Справа бузьків: на Коломийщині триває порятунок птахів. ФОТО+ВІДЕО