Справа бузьків: на Коломийщині триває порятунок птахів. ФОТО+ВІДЕО

На Коломийщині триває порятунок лелек.

Про вчорашню ситуацію у Великому Ключеві на своїй сторінці у Facebook “доповів” Микола Васильчук – письменник, доцент Коломийського навчально-наукового інституту ПНУ.

“Зранку, на перерві між парами в Коломийському інституті, по телефону дізнаюся, що великоключівські бузьки потроху призвичаюються до нової ситуації і беруться їсти те, що їм пропонують люди. Ніч вони провели на деревах.

До “справи бузьків” долучилися також студенти і викладачі Коломийського медичного коледжу. За м’ясом і рибою для лелек у супермаркет іду разом з трьома представницями цього навчального закладу. Нам швидко приносять все необхідне. Затримка стається лиш на касі: дівчина у фірмовій вбері довго рахує (а потім перераховує ще раз) гроші, які зібрали студенти: пачки купюр по одній, дві, п’ять гривень. І я розумію, що порятунок бузьків – справа загальна.

Дорогою, на межі Верхнього Вербіжа і Великого Ключева, звертаємо увагу на порожнє лелече гніздо, вкрите сніговою шапкою. Попередніх років я тут зазвичай бачив перших бузьків. Тепер – пустка.

Біля ставків у Великому Ключеві менше автомашин, але більше діловитості, ніж учора. Зникла розгубленість, бо налагоджується контакт між людьми і птахами. Але є й розуміння серйозності справи: морози обіцяють принаймні до початку наступного тижня, тому розслаблятися не варто.

Біля дороги – тюки соломи, аби стелити її на свіжий сніг, який підпадає й підпадає. Біля соломи – мішки з хлібом. Та й щойно привезена нами свіжина не буде зайвою. Годують птахів між першою і другою годиною дня. Вчора годували уже в присмерку.

Виробили прийом відволікання всеїдних ворон він лелек. Для них “накривають» “пісний стіл”, аби не з’їдали м’ясо й рибу, призначену для бузьків.

Після вчорашньої всеукраїнської телереклами у вечірньому випуску новин чоловіки трохи ніяковіють. А може потай навіть гордяться, що помагають бузькам, які мають у рідний край носити дітей, онуків, правнуків…”

Хліб і риба – для ворон і бузьків.

Зійде сніг і тут має оселитися лелеча сім’я.

ФОТО, ВІДЕО зі сторінки Миколи Васильчука

Читайте також: На Коломийщині закликають врятувати лелек: поради екологів.