ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Працюють і народжують: у Польщі зареєстрували приблизно 200 українських новонароджених

Стало відомо, що у 2018 році Управління цивільного стану у Кракові зареєструвало приблизно 200 українських новонароджених дітей.

Це на 50 % більше, ніж в 2017 році, про це повідомляє УНН.

У Кракові, понад 19,5 тис. громадян України мають дозволи на перебування, видані малопольським воєводою. Згідно із приблизними даними, у Кракові може жити понад 50 тис. громадян України, перебування яких легалізоване на підставі виданих їм посвідок, віз або безвізового туристичного руху.

У Польщі є право на одноразову державну допомогу при народженні дитини, фінансову допомогу ґміни, допомогу на сім’ю і додаток на сімейну допомогу при народженні дитини. Таку допомогу можуть отримати іноземці, котрі перебувають на території Польщі на підставі дозволів на тимчасове і постійне перебування, а також у зв’язку із одержанням статусу біженця або додаткового захисту.

Одноразова допомога при народженні дитини складає 1 тис. злотих. Її отримують ті, кого дохід у перерахунку на особу в сім’ї не перевищує 1922 злотих.

Також 1 тис. злотих складає ґмінна одноразова фінансова допомога при народженні дитини. На цю допомогу мають право ті, кого дохід у перерахунку на особу в сім’ї не перевищує 1 тис. злотих та коли мама або батько живе у Кракові щонайменше рік до дня народження дитини і живе спільно з дитиною у Кракові. Клопотання про одноразові державну та ґмінну допомоги потрібно подати у період 12 місяців від дня народження дитини.

Якщо мама дитини не працює і не має права на материнську допомогу, то може подати заяву на отримання батьківської допомоги. Її виплачують у розмірі 1 тис. злотих щомісяця протягом 52 тижнів.