ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Першу в Україні "Кімнату позитиву" відкрили на Прикарпатті. ФОТО

20 грудня, у Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центрі відкрили першу в Україні "Кімнати позитиву".

Вона знаходиться у відділенні легеневого туберкульозу та менінгіту для дітей, що по вулиці Желехівського, 6,  інформує “Галка“.

Мета проекту “Кімната Позитиву” – створити комфортний та яскравий простір, де діти можуть проводити вільний від процедур час.
“Кімната була дуже потрібною нам, бо діти в нас перебувають довгий час (від 6 місяців до року). Перебування тільки на лікарняному ліжку впливає негативно на емоційний стан. Нашим пацієнтам потрібні позитивні емоції, діти повинні відволіктися від своєї хвороби. Це дійсно зимове чудо, адже малюкам ця кімната стала новорічним подарунком. Раніше кімната була навчальним класом, проте тут не було іграшок, комп’ютерів, та сучасного дизайну”,- розповідає завідувачка відділення легеневого туберкульозу та менінгіту для дітей ОФПЦ Оксана Голубчак.

Оксана Голубчак зазначила, відділення розраховане на 30 ліжок, а палати завжди переповнені. Щороку близько 200 дітей перебувають у відділенні легеневого туберкульозу та менінгіту.
“Діти не можуть відвідувати школу, залишаються ізольованими від своїх друзів, родичів”, – додає Голубчак.

Благодійний фонд “Відкриті очі” компанії SoftServe допомогла у реалізації цього проекту благодійними пожертвами.

Кімната позитиву у Івано-Франківську стала першою з 4-ох запланованих на найближчий час в Україні. БФ “Відкриті очі” компанії SoftServе працюють над облаштуванням таких кімнат ще у Харкові, Дніпрі та Рівному.

“У цій кімнаті діти можуть проводити вільний від процедур час, читати, наздоганяти шкільну програму, розвивати творчі навички, та отримувати позитивні емоції. Все це ми намагались відобразити у дизайні кімнати, плануванні простору та її функціональному наповненні. Відділення має свого штатнго вчителя, який проводитиме заняття у кімнаті, а місцеві волонтери зможуть організовувати дозвілля і цікаві творчі заняття”, – розповіла Ульяна Бушкевич, директор БФ “Відкриті очі”.

У кімнаті передбачено 4 зони: творча, ігрова, читальна та освітня зі спеціально підібраними дитячими іграшками й матеріалами для розвитку.

Анна Сєрик, з трирічним сином Станіславом, у якого виявили туберкульоз розповідає, що ця кімната дуже потрібна.
“Дітки тут граються, їх тут навчають. Важко було спершу звикнути до лікарняних палат. Звісно нікому не побажала б потрапити сюди, але така кімната справді потрібна. Якою вона була раніше і яка вона зараз – це дуже відмінно. Тут не було євроремонту, зараз дітям дуже подобається. Вони граються лише тут”,- каже Анна Сєрик.

На відкриття також завітали священики, які освятили Кімнату Позитиву.

Ів