ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Автентичні страви і гуцульські забави: на Верховинщині відгримів колоритний фестиваль "Полонинське літо". ФОТО

В урочищі Запідок, що у Верхньому Ясенові Верховинського району, відбулося народне гуцульське дійство "Полонинське літо", яке є традиційним святом першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців та гуцульських забав.

Захід відбувся у рамках Міжнародного форуму культур Східної та Центральної Європи "VIA CARPATIA", повідомляє прес-служба ОДА.

Почесні гості свята привітали усіх з урочистою подією та висловили надію, що завдяки даному фестивалю Прикарпаття має можливість продемонструвати свій колорит, багату культуру та автентичність.

Також зазначалося, що це свято особливе тим, що допомагає зберігати багатовікові традиції й звичаї Гуцульщини. Воно також сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону та пропагує автентику мешканців Карпат, яка славиться своєю оригінальністю та неповторністю.

Голова Комітету з питань культури і духовності, співголова оргкомітету Форуму культур «VIA CARPATIA» Микола Княжицький подякував організаторам свята та зазначив, що форум покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної та Центральної Європи.

Традиційно він розпочався із запалення полонинської ватри.

У ході фестивалю відбулися гуцульські богатирські ігри, концертна програма за участю творчих колективів з України та зарубіжжя.

Присутні мали можливість поласувати традиційними гуцульськими стравами, придбати вироби місцевих народних умільців.