
У Коломиї на базі відомчої залізничної лікарні створюють реабілітаційний центр на 150 ліжкомісць. Основні формальності – переобрання лікарні сесією облради у власність громади області – медики відбули. Відтепер у центрі на вулиці Шкрумеляка прикарпатці зможуть відновлювати своє здоров’я. Першочергово – медики забезпечуватимуть фізіологічною реабілітацією українських військових, які захищають Україну в зоні бойових дій.
Головний лікар залізничної лікарні Володимир Федоришин не приховує радості: адже лікарню взагалі могли закрити, а так приміщення не лише зберегли, але й за їхнім прикладом почали створювати реабілітаційні центри по всій Україні. Яким тут бачать новий медзаклад та з чого починатимуть роботу – дізнавалися кореспонденти Дзеркала Коломиї.
Минулого тижня Івано-Франківська обласна рада дала згоду на передачу лікарні «Львівської залізниці» у Коломиї з державної власності у розпорядження області. На її базі створять лікарню відновного лікування, іншими словами – реабілітаційний центр. Двері медзакладу будуть відчинені не лише для коломиян, а й для всіх прикарпатців – тих, які перенесли інсульти та мають інші неврологічні розлади. У першу чергу, цей заклад має забезпечити фізіологічною реабілітацією військовиків, поранених на Сході.
– Реабілітаційні центри бувають різних профілів. Ми ж обрали неврологію і травматологію, – розповідає Володимир Федоришин. – Чому саме такий профіль? Він найнеобхідніший. Ті ж воїни АТО часто мають черепно-мозкові травми, у них є часто відриви верхніх і нижніх кінцівок, порушення їхніх функцій, поранення хребта. Після таких травм і контузій вояки потребують відновлення. У центрі будемо його надавати. Наприклад, наші медики мають навчити людину після інсульту взяти до рук чашку, ложку, напитися самостійно води зі склянки, тобто хворий має знову навчитися себе обслужити.