ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Перші у світі перегони в реактивних костюмах відбулися у Дубаї. Відео

Любителі гострих відчуттів узяли участь у перших у світі перегонах у реактивних костюмах. Вони пройшли над затокою в Дубаї. Немов на всесвіт Marvel перетворилася затока в Дубай Марина, що в ОАЕ.

У такому костюмі можна розігнатися до 135 кілометрів за годину. Сумарна віддача реактивних двигунів — 1500 кінських сил, як у гіперкара Bugatti Chiron Super Sport.

«Для серії перегонів Jet Suit я не міг вигадати кращого місця, ніж Дубай, бо воно дивовижне. Дубай побудували на мрії, яку багато хто вважав нездійсненною. <…> Це одна з наймасштабніших і найсміливіших демонстрацій людських задумів. То чому б не розпочати тут серію перегонів у реактивних костюмах?», – зазначає Річард Браунінг, засновник компанії ― розробника реактивного костюма.

Уболівати приїхали з різних країн.

«Я прийшла подивитися, як змагається мій друг Пол. Я довго спостерігала за пілотами онлайн із дому й захотіла побачити все на власні очі. Тому я прилетіла з Великої Британії разом із рідними. Ми просто в захваті від того, що опинилися тут і спостерігаємо за перегонами. Це неймовірно», – каже туристка з Великої Британії.

Переміг Ісса Халфон. Літати в реактивному костюмі почав кілька років тому.

«Не порівняти ні з чим, що робив раніше. Уперше дуже незвично. Не схоже на жодні відчуття. Просто не описати словами. Але почуваєшся, ніби вирвався на волю», – наголошує Ісса Халфон, переможець змагань.

На змаганнях виступила жінка.

«Це неймовірно брати участь у перших в історії перегонах (у реактивному костюмі). Це перші перегони у світі. Мені це подобається. Я також тут єдина жінка-пілот, тому представляю всіх жінок. Сподіваюся, що в майбутньому до мене приєднається ще багато дівчат», – розповідає учасниця змагань, Ровен Поултер.

Реактивний костюм створив британський винахідник Річард Браунінг. Перший випробувальний політ пройшов у 2017 році. Костюм має п’ять газотурбінних реактивних двигунів. Вони працюють на авіаційному, дизельному та біопальному.