ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Перенавантаження мереж все частіше стає причиною аварійного знеструмлення, - "Прикарпаттяобленерго"

Енергетики б’ють на сполох: перенавантаження мереж все частіше стає причиною аварійного знеструмлення та погіршення якості електроенергії.

Щоб внормувати рівень напруги у мережах і запобігти аварійним ситуаціям, АТ «Прикарпаттяобленерго» вживає термінових заходів, де зафіксовано більше заяв про низьку напругу. З цією метою енергетики приводять у відповідність потужність, яку реально використовують споживачі, до тієї, яка у кожного клієнта  передбачена укладеним  договором про надання послуг з розподілу електричної енергії.

«Коли будувались старі багатоквартирні  будинки, норми потужності з розрахунку на одну квартиру були нижчі, ніж тепер   - розповідає технічний директор обленерго Олег Сеник. – У договорах на розподіл електричної енергії , укладених на той час, норми потужності, розрахованої на одну квартиру, були встановлені на рівні від 1 кВт до 3 кВт в різні роки. І тепер мережі, до яких ці будинки приєднані, не витримують навантаження, коли у кількох мешканців увімкнені відразу по кілька електроприладів. Перенавантаження мереж призводить до погіршення якості електропостачання, напруга суттєво знижується, як у самих мешканців будинку, так і у їх сусідів». Саме до таких наслідків призвело використання потужності понад договірну у центральній частині міста Коломия. Коломияни неодноразово звертались у філію про помітне зниження напруги в мережах, і щоб звести ризик аварійних вимкнень до мінімуму, енергетики почали приводити у відповідність потужність, яку використовують клієнти до тієї, яка дозволена договором на розподіл електроенергії.

Привести споживану потужність до договірної енергетикам дозволяють Smart-лічильники, оснащені  можливістю контролювати величину дозволеної до використання потужності дистанційно.  Енергетики встановлюють  такі лічильники на заміну застарілим приладам обліку  безкоштовно відповідно до Інвестиційної програми компанії.  Таким чином , клієнт економить витрати на новий прилад обліку електроенергії, значно надійніший та зручніший, ніж той, який був встановлений раніше. Сучасний модернізований лічильник дистанційно передає показники використаної електроенергії, фіксуючи початок нового звітного періоду, тому власникам такого приладу не потрібно буде  чекати контролера чи передавати показники диспетчеру кол-центру.  Також нові прилади виключають можливість втручання в їхню роботу сторонніх осіб ззовні.

Приведення споживаної потужності у відповідність із договірною допомагає оперативно розвантажити мережу та покращити якість електропостачання для більшої кількості споживачів. Якщо будинку не вистачає договірної потужності і у мережу вмикають електрообладнання  -  не витримують і горять кабелі і провідники, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, розташованих на сходових клітках, вимикається захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії, горять освітлювальні пристрої,  погіршується якість електричної енергії, понижується рівень напруги.  Різкі перепади напруги здатні спровокувати пожежі, пошкодження обладнання.

Щоб внормувати рівень напруги та усунути ризик довготривалих аварійних вимкнень, енергетики поетапно проводитимуть заміну приладів обліку на Smart-лічильники на території усієї області, виходячи з аналізу критичних зон. Окрім того, якщо споживачу не вистачає дозволеної до використання договірної потужності, існуючу величину можна збільшити. Для цього мешканцям області потрібно звернутись у ЦОК свого району з заявою та документами, перелік яких можна знайти на сайті обленерго (https://oe.if.ua/en/information/5ae2be6bdb9c42224a3cb00b#5ae2be6bdb9c42224a3cb01f), і придбати необхідну кількість додаткових кіловат.

А от найпростіший спосіб мати якісну напругу у власному домі – не перевантажувати лінію, вмикаючи одночасно кілька потужних приладів домашнього вжитку, як от праска, пральна машина, мікрохвильова піч чи електрична варильна поверхня.

Фото ілюстративне