ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Папа Франциск створив територіальну одиницю для українців візантійського обряду в Італії

У четвер, 11 липня 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії.

Водночас, Святіший Отець призначив Апостольським адміністратором вакантного осідку новоствореного екзархату кардинала Анджело Де Донатіса, Генерального вікарія Його Святості для Римської дієцезії, інформує Архієпархія УГКЦ, пише Дзеркало медіа.

Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145-ти громадах, здійснюють 62 священники. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату буде парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі.

До слова, початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття.

Душпастирська опіка здійснювалася в рамках Служби "Migrantes" Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирі в громадах призначалися місцевими дієцезальними єпископами. Зв’язок з матірною Церквою забезпечувався також і через особу Апостольського візитатора, яким сьогодні є владика Діонісій Ляхович.