ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Озеро Світязь обміліло більше ніж на пів метра, через відсутність дощів. ВІДЕО

На Волині катастрофічно обміліло найбільше озеро України Світязь катастрофічно міліє. Рівень води вже менший від норми на півсотні сантиметрів.

Таке стрімке обміління Світязя екологи пов’язують із глобальним потеплінням та відсутністю опадів, інформує ТСН.

Де раніше була вода, тепер піщані береги, а в самому озері утворилися навіть міні-острови. Місцеві кажуть, що спостерігають падіння рівня води з кожним днем.

За три місяці, коли ТСН побувала на озері востаннє, Світязь змінився сильно. Вода відійшла від берега уже на сотню метрів. Міліти найглибше озеро України продовжує.

"Найменший рівень в цьому році. Близько 53 сантиметрів вода зменшилася", - каже директорка Шацького національного природного парку Марія Христецька.

Головна причина такого стану Світязя – це відсутність цього року опадів, кажуть екологи. Рясних дощів тут не було ні влітку, ні восени. Вода впала в усіх озерах Шацького поозер’я.

Міліє Світязь уже не вперше. Таке було в сімдесятих роках минулого сторіччя через засуху. Але вже в наступні роки рівень води в озері повернувся до норми. Щоправда, такого обміління як цього року, місцеві не пригадують.

Тепер, кажуть фахівці, без допомоги людини зарадити проблемі не можливо.

Якщо ж ситуація не зміниться до заморозків – під загрозою опиняться й рослини.