ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

ОСББ як приклад. Історії успішних коломийських об'єднань

Нещодавно "Дзеркало медіа" розпочало спецпроект "Зразкові". Ми вибрали чотири хороші приклади об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Коломиї. В минулому матеріалі мова йшла про "Квартал Довженка", "Зорепад", а також будинки на "Привокзальній, 8" та "Лисенка, 10-12". На цьому ми вирішили не зупинятись, оскільки коломияни повинні знати, що ці об’єднання в місті не єдині. Є й багато інших гарних прикладів. Тому ми відібрали ще три до прочитання.

Мова йтиме про будинки на вулицях Петлюри, 42, Мазепи, 272 та Леонтовича, 8. Слід зазначити, що кожне з цих ОСББ створене не так давно, але вже можна помітити результати змін. Люди згуртовуються та стараються робити все для комфортного проживання. Скоординовують і завжди підтримують їх голови ОСББ.

Читайте також: Одні з кращих: історії чотирьох ОСББ Коломиї, які варто наслідувати. ЛОНГРІД

До слова, саме вони одностайно розповідають, що від’єднання від ЖЕКу пішло тільки на користь, оскільки зараз весь рух коштів прозорий. Люди бачать на власні очі, на що їх витрачають. Мешканці будинку стали більш згуртованими, завжди допомагають один одному, бо їх тепер об’єднує спільний будинок та спільні проблеми.

Петлюри, 42

Ціна за утримання будинку: 4 грн за 1 м2

Дев’ятиповерховий три­під’їзний будинок на Петлюри, 42 налічує 107 квартир. Зараз він святкує два роки від дня створення ОСББ, бо ж 1 серпня 2016 року від’єднався від ЖЕКу. Структура передала будинок в руки його співмешканців у поганому стані, – каже Анна Сафіканова, голова ОСББ.

За цей час зробили чимало: поміняли в підвалах труби для водопостачання холодної води. В 3-ому та частково 1-ому під’їзді поставили нові ринви для відведення води під час дощу. Варто відмітити, що все перелічене мешканці зробили за кошти із власного рахунку.

На прибудинковій території розміщений дитячий майданчик. Також люди самостійно упорядковують клумби, садять квіти. Намагаються власними силами зробити красивий вигляд навколо.

Нещодавно, в квітні, вирішили підняти квартплату, оскільки ціни на комунальні високі, на все не вистачало. Мешканці погодились. Сплачують вчасно.

Найближчим часом жителі хочуть відремонтувати покрівлю свого будинку, збирають для цього кошти. Дах є нагальною проблемою, оскільки він у жахливому стані, постійно протікає під час дощів. А протягом цього «осіннього» літа мешканцям було не солодко. В одному будинку все було настільки критично, що по можливості трішки відремонтували, переживають, чи витримає наступну зливу. Також в планах утеплення зовнішніх стін.

Протягом багатьох років мешканці будинку підтримують комунікацію із депутатом округу Ігорем Ільчишиним, який неодноразово допомагав матеріалами, сприяв у встановленні згаданого дитячого майданчика, також щорічно допомагає із організацією толоки перед Великодніми святами. Наразі, коли будинок функціонує самостійно, такі перемовини вести легше, адже мешканці, зокрема голова ОСББ, краще відчувають потреби будинку і відчувають самостійну відповідальність за благоустрій.

Мазепи, 272

Ціна за утримання будинку:4 грн за 1 м2

Будинок на Мазепи, 272 має три секції. Загалом тут 11 під’їздів та 120 квартир.

Об’єднання взяло участь у проекті ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" й мало можливість частково утеплити стіни будинку, тільки ті, де немає вікон. В майбутньому хочуть зробити фасад повністю.

У всіх під’їздах на сходових клітках поставили енергозберігальне освітлення з датчиками руху. Також тепер освітлюються і входи до під’їздів та підвалів. Вхідні двері у кожному під’їзді теж нові, з кодами. Раніше всього цього не було.

Крім цього, за власні кошти поміняли електропостачання в підвалах. Поставили трансформатори, які перетворюють 220 вольт на 36. Також підвали трішки впорядкували, навели лад. Щоб ніхто туди не заходив, крім мешканців, поставили захисні ґрати перед входом. Тепер є змога відчинити двері, щоб провітрити приміщення.

Своїми силами жителі поміняли дворову каналізацію та стояки у всіх 11 під’їздах. Допомагала їм в цьому й міська рада.

Дитячий майданчик на території є, але він ще із часів будівництва будинку, тому хочеться нового.

Навколишню територію люди теж облагороджують самостійно. Садять квіти на клумбах. Перед Різдвом та Великоднем завжди проводять толоки. Тобто дбають про місце, де живуть.

Великою проблемою є ливнева каналізація. Голова ОСББ Наталія Шинкарук зазначає, що вона відсутня. Завжди виникають проблеми під час дощів, оскільки будинок розташований в найнижчій точці мікрорайону, куди стікаються всі води. Часто затоплює підвали. Мешканці вже неодноразово звертались до чиновників по допомогу. Крім цього, треба замінити фекальну каналізацію. Після того як буде доведена до ладу ливнева каналізація, можна буде зробити дорогу до під’їзду. Також у планах ремонт даху.

Леонтовича, 8

Ціна за утримання будинку: 5 грн за 1 м2

Три під’їзди та 107 квартир – ось таку структуру має будинок на Леонтовича, 8.

З часу створення ОСББ за власні кошти мешканці зробили повністю заміну каналізаційних мереж в підвальних приміщеннях, крім цього, поміняли водопостачання. Зараз в будинку роблять ремонт каналізаційних стояків у квартирах.

Також у всіх під’їздах поставили нове енергозберігальне лед-освітлення з датчиками руху.

Нещодавно ОСББ взяло участь у програмі "Теплих кредитів", поміняли старі вікна й двері у під’їздах на металопластикові. У майбутньому хочуть утеплити зовнішні стіни будинку, але поки не було вікон й дверей, робити це було безглуздо, не було б ефекту, – зазначає голова Михайло Рогів. Завдяки цій програмі можна зменшити кількість коштів для впровадження енергозберігальних заходів. Держава більшу частину грошей повертає. В результаті таких дій можна зменшити комунальні платежі.

Ярина БАЛАБАНИК

Фото: Андрій КАНЯ