ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Олег Дячук: З 8 вересня почнемо у Коломиї демонтаж рекламних вивісок, які не відповідають правилам

Минулого року міська влада взялася за розв’язання проблеми рекламного засилля у місті. Підприємцям дали рік на добровільну заміну рекламних вивісок, які не відповідають правилам.

Річний термін минув, і про його результати ми спілкуємося із заступником міського голови Олегом Дячуком.

– Темою розмови будуть рекламні вивіски у місті. Неконтрольованість їх виготовлення та оформлення показала, що вони можуть стати справжнім бичем для міста та його зовнішнього вигляду. І тільки минулого року влада взялася за вирішення проблеми. Провели громадські слухання, потім прийняли програму… Які її головні завдання?

– Я згідний, що реклама у нашому місті стала проблемою. Гонитва за клієнтом та за прибутком досягла абсурду. Реклама, рекламні банери, вивіски майже повністю закривали фасади будівель. Доходило до того, що підприємці вивішували не просто рекламу чи вивіску, а ставили щит, який повністю закривав фасад. Яскравий приклад – магазин "Prostor", де історичну будівлю просто сховали за величезний рожевий щит.Тому на початку нашої каденції проблема реклами та рекламних вивісок стала однією з головних. Зазначу, що вирішувалася вона зі скрипом, в гарячих дискусіях з підприємцями, однак все-таки вдалося знайти якийсь спільний знаменник.

Читайте також: Як мають виглядати вивіски у Коломиї, щоб їх не демонтували? НОВІ ПРАВИЛА РОЗМІЩЕННЯ

Положення про правила розміщення вивісок, яке ми прийняли, було розроблене на основі аналогічного документа, який діє у Львові. Його головна ідея та завдання – показати коломиянам і туристам фасади нашого міста. А нам є що показувати, адже наша архітектура має справжню історичну й культурну цінність. Тож ми рекомендуємо підприємцям замість банерів та щитів розміщувати на своїх магазинах просто букви.

– Не можна сказати, що вашу ініціативу підприємці зустріли з розумінням… Тоді було багато обурення з боку бізнесу. Чи вдалося дійти згоди?

– Ми спілкувалися, доводили, що букви замість щитів – краще, що це естетичніше виглядає, що це – по-європейськи. Багато до наших аргументів дослухалося. Були й такі, що не дослухались, можливо, через брак коштів, можливо, через небажання слухати.

– У липні минув термін, який влада дала бізнесу на добровільні заміни вивісок – ви моніторите чи ситуація поліпшилася?

– Ситуація, безперечно, поліпшилася. Принаймні зрушила з місця – це точно. Багато змін є на вул. Чорновола, Валовій, на площі Відродження. Позитивним моментом є те, що кожного дня до мене звертаються люди і цікавляться, що і як потрібно робити. Хоча, якщо брати ситуацію загалом, то відсотків 10-15 довели свої вивіски до потрібного стану, а решта ще ні.

– З 1 липня діють вже нові правила. Тобто ті вивіски, які їм не відповідають, мали б демонтовувати…

– Так, однак ми трохи затрималися через об’єктивні причини. Був День міста, перед Спасом обдирати фасади не хотілося. Потім День Незалежності, 1 вересня, тож перший рейд ми запланували на 8 вересня. Це вже буде рейд по демонтажу вивісок, які не відповідають правилам.

– Скільки ще часу потрібно владі для того, щоб повністю розв’язати проблему рекламного засилля?

– Я дещо перефразую ваше запитання. Закінчити в ме­жах усієї Коломиї чи закінчити в межах декількох центральних частин міста? (посміхається). Зараз головний акцент робимо на середмістя – Театральна, Валова, Чорновола та площі Відродження й Шевченка. Ці вулиці ми хочемо закінчити до кінця року. Опісля візьмемося за інші райони, загалом повністю замінити й довести до ладу всі вивіски, думаю, зможемо до кінця наступного року.

– Чи є порозуміння з підприємцями, які виготовляють рекламну продукцію? Як відомо, клієнт завжди правий і може замовити все, що завгодно…

– Розуміння є. Ми увесь час звертаємось до них, просимо не братися за те, що завідомо не відповідає нашим вимогам. Десь слухають, десь – ні. Ми не можемо втручатися в їхній бізнес – є замовлення клієнта і вони десь мусять його виконувати.
Оновлені вивіски


– На завершення розмови – чи вірите, що з вивісками можна навести лад та очистити хоча б центр від найбільшого несмаку?

– Думаю, так. Мені особисто дуже подобаються нові вивіски. В такий магазин хочеться зайти. Одними з перших замінили вивіску магазин "Львівське взуття" на площі Ринок, магазин "Вишиванка", є гарні приклади на площі Відродження. Це одразу впадає у вічі, і в такі магазини справді хочеться зайти.

Віктор ФІТЬО

Нагадаємо, Дзеркало Коломиї” започаткувало проект “Коломийські вітрини без рекламного хаосу” з метою заохочення підприємців змінювати вивіски.