ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

"Ніхто, крім нас, не змінить наше село чи місто", - Андрій Іванчук відвідав села Коломийщини і поспілкувався з мешканцями

Народний депутат, засновник благодійного фонду "Покуття" Андрій Іванчук приїжджає на рідну Коломийщину у непленарні тижні, щоб поспілкуватися з краянами. Нещодавно народний обранець відвідав Нижньовербізьку та Печеніжинську ОТГ, села Коршів і Раківчик.

У Нижньому Вербіжі Андрій Іванчук зустрівся з колективом художньої школи, вихованці якої є багаторазовими призерами конкурсів різних рівнів. Також діти активно долучаються до конкурсів малюнків, організованих фондом "Покуття".

Керівництво художньої школи запропонувало народному депутату ініціювати створення класів графіки і проектування середовища, наголошуючи на тому, що саме такі класи зараз на часі. Директорка вербізької школи звернулася з проханням допомогти з будівництвом котельні та перекриттям школи.Народний депутат також відвідав недобудовану церкву Введення в храм Пресвятої Діви Марії, біля якої раніше фонд "Покуття" встановив дитячий майданчик. Настоятель храму, військовий капелан Михайло Дзюба показав краянину хід будівництва.

Андрій Іванчук також побував у Коршеві, де скоро буде утворена нова об’єднана територіальна громада.

Там він відвідав музичну та загальноосвітню школу, бібліотеку та амбулаторію, збудовану ще 1902 року. Громада і районна влада подалися на будівництво нової амбулаторії модульного типу, але у Києві їм не вдалося потрапити у першу чергу."Я вважаю, що це помилка, і ми спробуємо її виправити", – пообіцяв Андрій Іванчук.

Народний депутат пообіцяв, що робитиме все для того, щоб майбутня ОТГ розвивалася, і переконаний, що лише ми самі можемо навести лад у нашому селі, місті, країні.

"Дуже правильно, що громади об’єднуються. Це великі можливості по фінансуванню. Вони матимуть більші можливості вирішувати безпосередньо свої проблеми", – наголосив Андрій Іванчук.

У Коршеві депутат також відвідав хлібопекарню та пожежну дружину, створені місцевим меценатом Володимиром Семчуком."Коршів має потужний потенціал. Дуже приємно, що меценати, маючи можливості, допомагають людям", – зазначив А. Іванчук.

У Раківчику народний депутат відвідав два місцеві виробництва – Петра Ключівського та Ігоря Григорчука, які виготовляють сирно-молочну та м’ясну продукцію відповідно. Він був приємно вражений успішністю підприємств і високим рівнем продукції.

Опісля Андрій Іванчук взяв участь у відкритті спортивного майданчика зі синтетичним покриттям біля раківчицької школи. Він подарував учням м’ячі і побажав їм високих спортивних досягнень.

Народний обранець також відвідав Печеніжинську ОТГ, де спілкувався з місцевою владою та мешканцями населених пунктів. Зокрема, у Сопові він зустрівся з педагогічним колективом місцевої школи, яка нещодавно отримала статус ліцею.

Читайте також: Андрій Іванчук відвідав Сопівський ліцей. ВІДЕО

Два роки тому учні школи брали участь у конкурсі, який організував БФ "Покуття", засновником якого є Андрій Іванчук. Тоді вони отримали 5 комп’ютерів для свого навчального закладу.А перший комп’ютерний клас від фонду у Коломийському районі отримала школа у Печеніжині.

Читайте також: У фотоконкурсі від БФ “Покуття” перемогла і виграла планшет 8-річна вихованка Печеніжинської школи-інтернат. ФОТО

"У свій час фонд "Покуття" провів комп’ютеризацію усіх коломийських шкіл, якраз дійшла черга до Коломийського району", – зазначив голова Коломийської РДА Любомир Глушков.

Андрій Іванчук у свою чергу наголосив, чому так важливо, щоб учні Коломийщини опановували інформаційні технології."На сьогоднішній день ІТ-індустрія більше валюти приводить в Україну, ніж уся металургія, яка була на першому місці щодо валютного потенціалу. Щоб ви розуміли – це великі компанії: у Києві в одному офісі працює 5 – 7 тисяч людей. Я їм допомагаю, щоб ця галузь мала перспективу, вже рік пишу таку конституцію для них, щоб створити відповідні умови, тому що вважаю, що це майбутнє України".
А ще Андрій Іванчук переконаний: дітям треба обов’язково вивчати іноземну мову.

"Я хочу, щоб всі діти Коломиї і Коломийського району, окрім програмування, досконало володіли іноземною мовою. Ми зараз будемо думати, як зробити сучасні лінгвістичні кабінети, як створити для дітей курси, додаткові заняття тощо".

Андрій Іванчук пообіцяв і надалі зустрічатися з сопівською громадою і сприяти у розв’язанні її проблем.

Потім депутат відвідав Марківську гімназію, де оглянув будівництво спортивного залу. Він пообіцяв приїхати на відкриття з новим спортінвентарем для дітей. Депутат поспілкувався з педагогами і був приємно вражений, як вони втілюють Нову українську школу.
Також нардеп зустрівся з працівниками ОТГ та відвідав центр надання адмінпослуг.

"У громаді я переконався в ефективності об’єднання. Реформа не тільки збільшила місцеві бюджети, а й повноваження громад. В ОТГ у сучасному ЦНАПі надають якісні послуги, спільними зусиллями громада вирішує нагальні проблеми", – наголосив Андрій Іванчук.