За добру коляду чотири школи Коломийщини отримали комп’ютерні класи від БФ “Покуття”. ФОТО

За ініціативи народного депутата України Андрія Іванчука та Міжнародного благодійного фонду “Покуття” продовжується комп’ютеризація шкіл. У грудні меценати оснастили сучасними комп’ютерними класами десять коломийських шкіл та гімназію. На черзі – Коломийський район.

Щоб визначити, які школи у районі першими отримають комп’ютерні класи, у грудні фундатор фонду Андрій Іванчук зініціював проведення на Коломийщині конкурсу вертепів та колядок “Покутська коляда 2017”.

До фіналу конкурсу потрапили 12 кращих колективів з цілої Коломийщини. Це Турківська, Черемхівська, Підгайчиківська, Отинійська, Ліснохлібичинська, Грабицька, Мишинська, Ковалівська, Нижньовербізька, Сопівська, Марківська та Печеніжинська школи. До слова, остання школа восени першою в районі отримала новий комп’ютерний клас від фонду “Покуття”.

У фіналі колективи оцінювали члени журі: заслужені працівники культури Любов Курманська та Ганна Пустовіт, заслужена артистка України Алла Кобилянська, начальник відділу культури Коломийської РДА Людмила Федор та голова БФ “Покуття”, начальниця відділу культури Коломийської міськради Уляна Мандрусяк.

Сьогодні на льодовому містечку у Спасі у рамках районної розколяди відбулося нагородження призерів.

За добру коляду сучасні комп’ютерні класи отримали Ковалівська, Турківська та Ліснохлібичинська школи.

Замість трьох шкіл, як обіцяли на початку, головний приз вибороли чотири навчальні заклади. Ще один комп’ютерний клас отримала Сопівська школа як призер у номінації “Глядацькі симпатії”.

Також подарунки від фонду отримали всі фіналісти конкурсу, а це музичні центри для своїх шкіл.

DSC_0778

DSC_0730

DSC_0822

DSC_0854

“Цей конкурс був організований для того, щоб діти пам’ятали наші традиції, історію… Бо без цього не буде української нації, – зазначив під час нагородження Андрій Іванчук. – Ці діти (учасники конкурсу, – Авт.) – яскраве тому підтвердження. Вони є нашим майбутнім.

У фонді ми прийняли рішення, що повинні займатися тільки розвитком наших дітей. Спочатку ми завершили комп’ютеризацію всіх шкіл у Коломиї. Після цього вирішили розпочати оснащення сучасними комп’ютерними класами всі школи у районі, щоб у кожному навчальному закладі на Коломийщині діти змогли отримати якісну освіту. Нам влучно підказали владики, щоб під час різдвяних свят провели конкурс колядок та вертепів. Завдяки цьому ми визначили, якій школі в першу чергу подаруємо комп’ютерний клас.

Ми вдячні всім колективам, які долучилися до “Покутської коляди”. Кожен з вас презентував свою школу на дуже високому рівні”.

На цьому комп’ютеризація в районі не завершується, наголосив Андрій Іванчук. Вже згодом комп’ютерні класи отримають інші навчальні заклади на Коломийщині. “Покутська коляда” тільки дала старт цьому масштабному проекту від фонду “Покуття”.

Також за результатами конкурсу меценати встановлять дитячі майданчики біля двох церков – храму Преподобної Параскеви Сербської УПЦ КП у Великому Ключеві (настоятель – отець-декан Печеніжинський Юрій Ужитчак)  та біля храму Святого Миколая УГКЦ у Лісній Слобідці (настоятель –  о. Василь Дмитрук).

Під час урочистостей керівництво району вручило Андрію Іванчуку медаль “За заслуги перед Коломийщиною” – найвищу нагороду у нашому районі. Грошову винагороду, яку вручили разом з медаллю, А. Іванчук передав на церкву у селі Спас.

DSC_0848

DSC_0955

DSC_0792

DSC_0703

DSC_0948DSC_0896

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК