Для директорів двох місцевих спортивних шкіл 2015 рік завершився доганою та загрозою звільнення із займаних посад. Відповідно до рішення сесії міськради, прийнятого у січні минулого року, керівники навчальних закладів мали щомісяця збирати 20 гривень зі своїх вихованців. На думку директорів спортшкіл, це тільки додатково обтяжило би батьківський гаманець: щороку ДЮСШ №1 в середньому витрачає на поїздки лише на обласні змагання 150 тисяч гривень, і майже всю цю суму оплачують саме батьки вихованців.
Керівники спортшкіл переконують: управління освіти не донесло до їхнього відома наказ про виконання рішення. А причина догани і загрози звільнення, вважають вони, – в особистій неприязні до них новопризначеного секретаря Коломийської міськради.
Вперше ця інформація була оприлюднена 24 грудня на сесії міськради у ратуші. Тоді тренери ДЮСШ №1 – заступник директора школи Світлана Дорундяк та старший тренер з вільної боротьби Олександр Єжов – стали на захист керівника школи Василя Хмуляка. На їхню думку, догана винесена безпідставно, а саме рішення вважають суб’єктивним.
«Раніше між Василем Хмуляком і нинішнім секретарем міськради Любомиром Жупанським був особистий конфлікт, тому зараз, прийшовши до влади, секретар, не маючи відповідних повноважень, хоче звільнити В. Хмуляка з посади директора ДЮСШ №1. А він пропрацював у спорті цілих 40 років», – наголошував Олександр Єжов.
«Наступного дня, після того, як В. Хмуляку винесли догану, Любомир Жупанський зателефонував мені й запропонував посаду директора ДЮСШ №1 за лояльне ставлення», – розповіла заступник директора Світлана Дорундяк.
Торік сесія міськради прийняла рішення про щомісячну оплату занять у коломийських ДЮСШ у розмірі 20 гривень. Від оплати звільнили обдарованих дітей, дітей-сиріт, дітей учасників АТО. А це, як повідомляє Світлана Дорундяк, – приблизно 300 осіб. Відповідно оплату мали б здійснювати приблизно 60 вихованців.
[pull_quote_right]"Наступного дня, після того, як В. Хмуляку винесли догану, Любомир Жупанський зателефонував мені й запропонував посаду директора ДЮСШ №1"[/pull_quote_right]
«Нам було невигідно збирати 20 гривень, адже наші вихованці виступають на змаганнях всіх рівнів за рахунок батьківських коштів, – пояснює Василь Хмуляк. – Витрати за минулий рік становлять близько 150 тисяч гривень, не враховуючи всеукраїнські та міжнародні змагання. Тому додаткова плата, яка у найкращому випадку може складати не більше 10% потрібної суми, не може сприяти вирішенню цього питання, а навпаки, тільки ускладнює його, адже вихованці нашої школи не матимуть змоги брати участь у спортивних змаганнях, батьки не погодяться оплачувати поїздки дітей.
Окрім цього, питання про збір коштів обговорювалося на колегії управління освіти, яка також дійшла цього ж висновку. Та й, власне, письмового розпорядження про виконання даного рішення ми не отримували. Також, зібравши батьківський комітет, наш навчальний заклад зійшовся на тому, що якщо збиратимемо ці кошти, нам не вистачить грошей на змагання. Згідно з рішенням міськради, ці кошти мали б надходити на рахунок спецкоштів, але звідти отримати гроші на змагання ми не можемо».
Також це спустили на гальмах, як наголошують у коломийських ДЮСШ, згідно з рішенням Верховної Ради. 19 травня був прийнятий законопроект щодо підтримки дитячо-юнацького спорту та фізичного виховання дітей, відповідно до якого скасували норми щодо запровадження плати за навчання дітей у дитячо-юнацьких спортивних школах.
Проте міський голова Ігор Слюзар має власну точку зору з цього питання і, як він наголошував, «це єдині позашкільні заклади, які не виконали рішення сесії міськради».
– Я хочу нагадати спортивним школам: ви збираєте по 10–15 гривень з батьків, щоб замінити лампочку. У вас гниль у спортивному залі, – нарікав міський голова. – Давайте поглянемо, чи директор школи написав хоч одне звернення виділити гроші. Він має бути покараний.
24 грудня Олександр Єжов переконував на сесії міськради, що догана В. Хмуляку – лише перша ластівка, попереду, вважав він, – звільнення з посади. «Тепер мені зрозуміло, чому на 2016 рік міськрада виділила на навчальний заклад таку велику суму – 1 мільйон 200 тисяч гривень, – наголосив О. Єжов. – Ситуація йде до того, аби в крісло директора секретар міськради посадив свою людину».
І вже 11 січня, за інформацією одного з працівників управління освіти, Любомир Жупанський провів збори бухгалтерів управління та двох спортивних шкіл, хоча це не входить до його функціональних обов’язків.
Як прокоментував в. о. начальника управління освіти Василь Вінтоняк, видавати догану може тільки управління освіти, як і звільняти директорів школи.
«Тільки міський голова, депутатські комісії чи виконком можуть видавати розпорядження про перевірку чи проведення службового розслідування. Натомість це не входить в обов’язки секретаря міськради. Офіційно видавати нам такі розпорядження він не може», – прокоментував Василь Вінтоняк.
13 січня зранку міський голова Ігор Слюзар запропонував директорові ДЮСШ №1 Василеві Хмуляку написати заяву на звільнення із займаної посади. Цю інформацію сам очільник міста підтвердив «Дзеркалу». «Так, я запропонував В. Хмуляку вирішити конфлікт мирним шляхом і написати заяву на звільнення. Він не виконує своїх функціональних обов’язків. Займається не управлінням школи, а тренерською діяльністю», – пояснив І. Слюзар.
Василь Хмуляк – майстер спорту України, заслужений тренер України, чемпіон України з вільної боротьби – 35 років віддав ДЮСШ №1. З 2001 року очолює навчальний заклад, з-під крила якого вийшли майстри спорту та призери спортивних змагань. Зокрема, гордістю закладу з легкої атлетики є Анастасія Ткачук. Вона стала чемпіонкою Європи серед юнаків та майстром спорту України міжнародного класу, також брала участь в юнацьких олімпійських іграх, що проходили в Сінгапурі. З вільної боротьби чималих успіхів досягнув чемпіон Європи, майстер міжнародного класу Олег Іванов, майстри спорту міжнародного класу Ігор Василишин та призер світу Любомир Симак. Немало гімнастичних нагород отримали Юрій Сабадаш та Андрій Мазурак. Серед ветеранів закладу є теж не менш високі нагороди. Валерій Гасій став чемпіоном Олімпійських ігор з баскетболу, що проходили 1976 року в Монреалі. Петро Слободян, заслужений майстер спорту, футболіст київського «Динамо», Юрій Овчаренко, чемпіон світу з вільної боротьби та його брат Олександр Овчаренко, срібний призер СРСР, Олександр Воротняк, чемпіон України з легкої атлетики, О. Лесюк, чемпіон України з вільної боротьби, А. Гарасимко, чемпіон України з легкої атлетики, Р. Самуляк, чемпіон України з великого тенісу. Загалом, з 2001 року тренери цієї спортивної школи виховали понад 25 майстрів спорту України з різних видів спорту. Серед вчителів ДЮСШ є чотири заслужені тренери України.
У ДЮСШ №1 вважають, що загроза звільнення Василя Хмуляка з посади директора школи йде з подачі саме секретаря міськради як помста за особистий конфлікт.
Микола Чабан, заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії: «Я особисто знайомий з Василем Хмуляком 20 років, знаю його як спортсмена, тренера та керівника. Коли я дізнався про його можливе звільнення, то мені, як мінімум, стало дивно, що його кандидатура могла когось не влаштувати. Саме такі люди, як Василь Хмуляк, повинні очолювати спортивні школи».
Олександр Овчаренко, ветеран спорту, майстер спорту з вільної греко-римської боротьби: «Я знаю Василя Васильовича з тих пір, як прийшов у відділення вільної боротьби, з ним неодноразово їздив на змагання... Людина з великим спортивним досвідом, працелюбна, яка ладить зі своїм колективом, вболіває за розвиток спорту на Коломийщині. Зараз мені неприємно чути, що виникають ситуації про можливе звільнення Василя Васильовича з посади директора ДЮСШ. Я надіюся, що міський голова краще розбереться в цій ситуації і прийме мудре зважене рішення, а не буде знаходиться під впливом певних осіб».
Зараз викладацький склад ДЮСШ розпочав збір підписів на підтримку Василя Хмуляка серед ветеранів спорту, випускників ДЮСШ №1, громадськості міста і запрошують коломиян прийти на сесію міської ради, яка відбудеться 21 січня о 10 годині.
Популярні новини
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024