ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На водіїв чекають суворіші правила дорожнього руху. Пояснює коломийська поліція

З кожним роком стрімко збільшується потік машин на наших далеко не ідеальних дорогах. Разом з потоком збільшуються й стають суворішими вимоги до водіїв.

Від 27 вересня вступили в дію нові правила дорожнього руху. Про нововведення до правил, а також про проблеми автотрафіку на дорогах Коломиї "Дзеркало краю" поспілкувалося з начальником сектору реагування патрульної поліції №1 майором поліції Богданом Кузиком.

- Пане майор, почнемо здалеку. Знаємо, що відомство державтоінспекції відійшло в минуле. Тепер по вулицях роз'їжджають патрульні поліцейські в новеньких уніформах європейського зразка, - глянути приємно. Але коли тебе зупиняють, стає зовсім неприємно. Що змінилося в порівнянні з учорашнім днем?

- Змінилося багато. Функції ДАІ перебрала на себе патрульна поліція. Та, окрім контролю за рухом транспорту, патрульна поліція здійснює нагляд за громадським порядком, реагує на різні виклики. У Коломиї створено сектори реагування. Щодня на зміну заступає чотири (а за необхідності й п'ять) нарядів поліції. Тривожить статистика ДТП, в тому числі зі смертельними наслідками. Від початку року сталося 176 ДТП, у них 14 осіб загинуло. Це на 15 відсотків більше, аніж торік. От нещодавно на об'їзній трасі загинула в аварії ціла сім'я.

    - Які найтиповіші причини ДТП?

- Переважно - перевищення швидкості, порушення правил обгону, виїзд на зустрічну смугу. Наша об'їзна дорога стала гарною, от водії цим і зловживають. Сподіваюся, що нові правила, які вступили в дію, трохи вгамують любителів екстриму. Наразі йде процес адаптації до нових правил і на деякі порушення ми ще не реагуємо по-новому, бо нема відповідного технічного забезпечення.  - Що маєте на увазі?

- Наприклад, через відсутність спеціальних приладів відеоспостереження ми не можемо оперативно фіксувати порушення правил стоянки й паркування автомобілів. Тому у середмісті панує безлад. Можливо, з нового року питання вирішиться. Інша проблема: вже десь три роки ми не можемо точно фіксувати перевищення швидкості, звідси безліч ДТП. Очікуємо на поступлення спеціального автоматичного обладнання для виявлення перевищення швидкості руху транспорту.

    - Які ж основні нові правила вступають у дію?

- Я вже згадував про порушення правил стоянки й паркування. Згідно з нововведеннями, поліцейські не зобов'язані чекати на порушника правил біля його автівки. Постанова про притягнення до адмінвідповідальності розміщується на лобовому склі машини. Також запроваджено перелік пунктів, за якими авто буде евакуйоване. Тут і стоянка на пішохідному переході або за 10 метрів від нього, і створення перешкоди для проїзду й проходу пішоходів та інші. За окремі порушення набагато зросли штрафи. Так, за перевищення швидкості більше, як на 50 км за годину, передбачається штраф понад 3 тисячі гривень (дотепер 510 гривень); за водіння транспортним засобом без прав водій заплатить 10. 200 гривень (дотепер 510); коли за кермом сидить водій, позбавлений судом права керування, він заплатить 20.400 гривень; за невикористання пояса безпеки передбачається штраф у сумі 850 гривень (наразі 51 гривня).

- Це серйозно. Тепер про інше. Чи матимуть якийсь клопіт власники "євроблях"? На цю тему точаться суперечки.

- Справді, за останні 3 - 4 роки різко зросла кількість автівок з європейськими номерними знаками. Якщо водій є повноправним власником такого авто, йому турбуватися нічого. Але якщо власник десь далеко, то можуть виникнути проблеми. На жаль, ми наразі не маємо доступу до бази даних, щоби відразу при зупинці такого авто виявити, хто є його власником, якщо сам водій таким не є. Треба давати запит на митницю. Тому, як я казав, водій може мати з цим проблеми.

 Спілкувався Іван ДЖИНДЖУРА  

Читайте також: Зміни у правилах паркування: коли можуть евакуювати автомобіль.