ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпатті все частіше фіксують напади дворових собак на людей- вакцини від сказу немає. ВІДЕО

На Прикарпатті почастішали напади дворових собак на людей. Але місцеві медики в разі сказу допомогти не можуть, адже вакцини від нього в лікарнях просто немає. Препарати можна знайти в одиничних приватних аптеках, але там вони коштують чималих грошей. Про це інформує WestNews. У таку ситуацію потрапила Світлана Фицик. 15-річну дочку жінки у дворі покусали бездомні собаки.
“Одна собака вчепився їй в ногу і вкусила. Покусала не дуже сильно, але виступила кров. У травмпункті сказали – безкоштовних вакцин, якими має забезпечувати держава, немає”, – розповіла мати постраждалої.
Витративши цілий день на пошуки, жінка знайшла препарат в одній з приватних аптек. Ціна однієї апмули – понад 580 гривень, а таких необхідно шість. Грошей у багатодітній сім’ї вистачило тільки на три дози. Загалом вакцини в Івано-Франківську не вистачає, хоча попит на неї божевільний. З початку року до медиків звернулися понад два десятки городян, покусаних дворовими собаками. І без вакцини, кажуть лікарі, наслідки таких укусів можуть бути фатальними. Дуже важко з препаратами і в районах. Там вакцини немає ні в лікарнях, ні в аптеках. З необхідних чотирьох тисяч доз медики не отримали і половини. Щоб запобігти випадкам зараження сказом, в області почали масово прищеплювати тварин. Для чотириногих, на відміну від людей, вакцина поки є. Всього з початку року на Прикарпатті зафіксували вже п’ять випадків сказу. Розпізнати цю хворобу важко, а ось заразитися – легко. Сказ передається зі слиною навіть через невеликий укус. Якщо таке трапилося, медики радять якомога швидше промити уражене місце, накласти бинт і чимдуж бігти до найближчого травмпункту. Ось тільки визначити, заразився людина до появи смертельних симптомів у тварини – неможливо.