ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Прикарпатті раптово помер учень — санепідемстанція бере аналізи в однокласників хлопця

У четвер, 16 березня, раптово помер дев’ятикласник Івано-Франківської школи №19.

Як розповів директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міськради Ігор Смаль, за попередніми даними, хлопець помер від інфекційного менінгіту, але це ще не підтверджено офіційно, пише "Дзеркало Коломиї" з посиланням на Галку.

Напередодні смерті хлопець був на тренуванні з боксу.

“Людина, зрозуміло, на тренуванні розігрівається, і хлопець вийшов розхристаний на вулицю. Лікарі кажуть, що, можливо, це було стартом тієї інфекції, яка спалахнула в організмі. Вірус чи інфекція, як кажуть медики, був латентним, тобто таким, який “спить”, чекаючи якихось незвичайних ситуацій”, – каже І. Смаль.

Потім хлопцеві стало зле. У соцмережах він писав своїм однокласникам, друзям, що температура у нього різко піднялася, йому погано. Ніч хлопець пробув у такому стані і вранці о 9:40 йому викликали швидку. Лікарі одразу помістили школяра в інфекційну обласну лікарню, а вже близько третьої години дня він помер.

“Взагалі дивує та швидкість, з якою дитина пішла з життя. Це був спортсмен, боксер, дуже фізично розвинений хлопець, і буквально за 12 годин він помер. Лікарі, на жаль, нічого не могли зробити”, – розповів Ігор Смаль.

Наразі санепідемстанція провела всі необхідні заходи дезінфекції у школі хлопця. Працівники санепідемстанції беруть аналізи у першокласників і в однокласників померлого хлопця.

“Але хотілося б звернутися до батьків із проханням не панікувати. Якщо і підтвердиться наявність саме цієї інфекції, то вона неживуча і передається повітряно-крапельним шляхом. Треба мати дуже тісний контакт із носієм, щоб заразитися”, – зазначає директор департаменту освіти.