ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Прикарпатті почав працювати соціальний кооператив "Файні ябка"

У серпні в невеликому прикарпатському містечку Обертин почав працювати соціальний кооператив "Файні ябка".

Тут будуть заготовляти сухофрукти для продажу на внутрішньому і зовнішньому ринках, пише propozitsiya.com за результатами моніторингу регіональних ЗМІ.

За словами ініціатора проекту Богдана Станіславського, "Файні ябка" - це кооперативний рух, яке буде стимулювати селян продавати продукцію, вирощену у власних садах. Підприємець, поїздивши по довколишніх селах, переконався в тому, що ідея має майбутнє, тому що є можливості, але немає елементарного - людям нема де продавати свою продукцію.

"Файні ябка" продаватимуть сушку. Її виготовлення вимагає менше капіталовкладень у порівнянні з заморожуванням або консервацією.

Ринок збуту також широкий, особливо серед закладів харчування, які часто пропонують клієнтам натуральні компоти. Є перспективи виходу на іноземні ринки, оскільки там цінується екологічно чиста продукція. Також в роздріб можна продавати набори з сушінням, які будуть фасувати в еко-упаковках. 

На сьогодні вже створили громадську організацію "Файні ябка - 57" та товариство з обмеженою відповідальністю. Суть ідеї полягає в тому, що весь прибуток будуть витрачати на соціальні проекти в Обертині. За розрахунками Б. Станіславського, для успіху проекту потрібно, щоб об'єдналися принаймні 57 інвесторів меценатів, які готові вкласти по одній тисячі доларів в розвиток такого кооперативу.


"Ми порахували, що для запуску виробництва нам потрібно $ 57 тис. Тому шукаємо 57 інвесторів, які дадуть по тисячі - як на благодійність, вони не отримають повернення, а тільки моральне задоволення. Це буде соціально успішний бізнес і весь прибуток від діяльності піде на соціальні проекти. Це буде пілотний проект для області ", - пояснює ініціатор.

Під "Файні ябка" в Обертині вже переобладнують приміщення старої пекарні. При цьому дотримуються європейські стандарти, щоб відразу по завершенню будівельних робіт пройти сертифікацію ISO 9001. Виробництво планують максимально енергозберігаюче.

Надалі продукцію "Файні ябка" планують виводити і на іноземний ринок, оскільки вона буде сертифікована.

Серед потенційних споживачів і навіть торгових агентів Б. Станіславський бачить всіх українців в різних країнах Євросоюзу, які виїхали на заробітки або на постійне місце проживання.

"Вони є нашими" торговими агентами "і споживачами, тому що хочуть чогось рідного. І не обов'язково там шукати супермаркети, бо велика діаспора, там вже є нашими споживачами", - говорить підприємець і додає, що з часом і місцевий європейський споживач "підтягнеться".

В "Файна ябках" не очікують, що люди відразу кинуться продавати їм все фрукти, оскільки підприємство нове і ще не створило собі авторитет. Тому на перших порах планують купувати у селян невеликі партії. Згодом, коли люди відчують "смак" живих грошей, вони самі будуть привозити продукцію в кооператив.

У вересні буде готова перша продукція. До кінця 2017 року планується провести вже близько 6,3 т сушки.

Селищний голова Обертина Віктор хамут впевнений, що ідеї Б. Станіславського штовхають до розвитку все селище, тому обіцяє підтримати підприємця.