ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Піп Івані у співпраці з поляками відкрили першу чергу відновлення обсерваторії. ФОТО

Днями відбулося відкриття першої черги відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Варшавського університету.

Про це повідомили у відділі прес-служби Івано-Франківської облдержадміністрації, пише Дзеркало Коломиї.

Згідно з концепцією відновлення обсерваторії перша черга була спрямована на створення високогірного поста рятувальників за участю управління держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області та Бескидського відділу гірських рятувальників (Республіка Польща), які впродовж останніх років проводять спільні навчання в рамках транскордонних грантових програм.

Сьогодні на базі обсерваторії створені належні побутові умови для гірських рятувальників, які проводитимуть цілодобове чергування впродовж року.

ДСНС України затвердила штатний розпис, який дозволятиме безперебійно проводити змінне чергування десятьох рятувальників (два рятувальники на зміну). Завершення першого етапу відбулося завдяки грантовій програмі Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Під час урочистого відкриття першої черги відновлення обсерваторії відбулася екуменічна молитва і освячення рятувального поста.

У перспективі заплановано створення Міжнародного тренувального центру гірських рятувальників, який об’єднає не тільки українських і польських рятувальників, але й інших країн Карпатського регіону.

Наступний етап відбудови обсерваторії буде спрямований на відновлення метеорологічного центру.

Також завершено проектно-кошторисну документацію для встановлення блискавкозахисту над всіма приміщеннями обсерваторії, що створить безпечні умови для інсталяції наукового обладнання.Читайте також: Як у Карпатах живуть і працюють високогірні рятувальники. ВІДЕО