Політика
На Коломийщині ліквідовують єдину ДЮСШ з водних видів спорту: батьки б'ють на сполох
6 Березня 2017
Не встигла новостворена П'ядицька ОТГ запрацювати в повну силу, як вже виникли перші проблеми з прийняттям важливих рішень.
Так, у суботу на коломийському стадіоні "Юність" відбулася зустріч коломиян, а точніше батьків дітей, котрі займалися плаванням у с.Турці.
"Причиною зустрічі стала неприємна новина про те, що цинічним рішенням новоствореної П’ядицької ОТГ прийнято ліквідувати єдину дитячо-юнацьку спортивну школу з водних видів спорту. Перед фактом про звільнення були поставлені тренери, до того ж їм не запропонували жодної альтернативи. І так само ми, батьки, дізналися, що нашим дітям вже немає де займатися плаванням", - каже один з батьків, коломиянин Ярослав Гнатюк.
Присутніх на зустрічі дивує й те, чому новостворена громада починає закривати соціальні об’єкти, які стосуються здоров’я дітей.
Коломиянин Валерій Дорош звертається до новоствореної громади і цитує Отто фон Бісмарка: "Хто не хоче будувати школи, невдовзі будуватиме тюрми", а ще чоловік наголошує, що не потрібно повторювати помилки попередників, варто лише глянути на руїни коломийського басейну.
"Розвалити простіше за все, але досить жити совком, нам потрібно зберегти цей об’єкт", - каже пан Валерій, син якого займається плаванням уже понад 4 роки.
Пані Людмила Ятлук возить до Турки обох діточок уже сьомий рік, жінка зізнається: такого рішення не очікували.
"Ця ситуація нас дуже обурює, влада взагалі багато не додає діткам у спорті, то щось одне закриють, то друге, але коли закривають єдину секцію плавання, то це неприпустимо. Я бачу по своїх дітках, які у них гарні м’язи, рівна спина, це все завдяки плаванню. Як можна отак взяти і закрити дітям доступ до тренувань?" - каже жінка і витирає сльози.
Справді, проблема з опорно-руховим апаратом нині є однією з найпоширеніших у дітей та дорослих.
Також на плаванні добре тренують дихальну систему, є випадки, коли дітей виліковували у такий спосіб від астми.
Тому люди вирішили не зволікати й не ризикувати майбутнім своїх дітей і утворили ініціативну групу, обрали голову, зібрали належну кількість підписів і звертатимуться до керівництва області та району, щоб врегулювати і вирішити це питанння.
Підтримують батьки і тренерів, кажуть, вони справжні професіонали, яких не слід ось так просто звільняти.
Хоча тренери у свою чергу наголошують, що у цьому випадку насамперед постраждали діти, про яких новостворена ОТГ при прийнятті свого рішення зовсім забула.
Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК
Редакція готує повний матеріал з коментарями всіх сторін. Невдовзі читайте його на нашому сайті.