ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Франківщині менше половини немовлят отримали щеплення проти дифтерії

В Україні вакциновано лише 39% дітей віком до року, трохи краща ситуація зі старшими дітьми – щеплені 60-70%. Серед дорослого населення рівень вакцинації становить 52%.

 Про це на брифінгу розповіла голова МОЗ Зоряна Скалецька, пише Liga.

При цьому Кіровоградська, Миколаївська області та Київ демонструють найвищий рівень вакцинації населення проти дифтерії.

Найменше вакциновано дітей – менше 50% немовлят – в Закарпатській, Івано-Франківській та Харківській областях. Менш як 40% дорослих щеплені в Закарпатській, Луганській, Одеській, Харківській та Чернігівській областях. Більш як 80% дорослих пройшли вакцинацію в Запорізькій області.

Скалецька підкреслила, що інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом і заразитися нею дуже легко, а вакцинація є основним способом запобігання захворювання. За її словами, в усіх областях закуплено і роздано достатню кількість вакцин для щеплення. Для цього потрібно звертатися до свого сімейного лікаря.

Гендиректор центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта розповів, що діагноз дифтерія підтвердився вже у 21 людини, з них 19 випадків зареєстровано в жовтні.

Він уточнив, що в 2019 році були отримані повідомлення про 31 підозру на дифтерію, з них 21 підтвердилася. Для порівняння, з 2010 по 2018 роки в Україні було зареєстровано 56 випадків дифтерії. Ні в поточному році, ні в попередні періоди летальних випадків не було.