ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На “Доступні ліки” Прикарпаття отримає 35 млн грн

Понад 200 аптек на Івано-Франківщині долучилися до програми ”Доступні ліки”. Препаратів, які можна отримати в аптеках безкоштовно або зі знижкою, більшає.

Зокрема, 59 торгових назв ліків пільговики можуть отримати безкоштовно. Минулоріч у програмі “Доступні ліки” їх було 47. Про це повідомили у четвер, 3 січня, на прес-конференції в ОДА, пише Дзеркало медіа.

”Медична реформа успішно відбулася у 100% медзакладів Івано-Франківської області, які надають первинну медичну допомогу, – каже Микола Стовбан, директор департаменту охорони здоров’я  ІФ ОДА. – Це стосується і програми ”Доступні ліки”. Зараз 261 торгова назва ліків належить до цієї програми, 59 – безкоштовні”.

У програмі є не лише українські, а й іноземні препарати. Зокрема, словенська, фінська і шведська фірми – виробники ліків знизили ціну на свою продукцію.

У програмі "Доступні ліки" взяли участь 264 аптеки. Виписали 500 тисяч рецептів.

Держбюджет виділив на програму “Доступні ліки” для Прикарпаття 35 млн грн.

”У новому році  фінансувати програму ”Доступні ліки” буде Національна служба здоров’я України, – каже Микола Стовбан. – НСЗУ буде єдиним платником для закладів, які уклали з нею договір. З 1 квітня, гроші зі служби підуть не лише в заклади, які надають первинну медичну допомогу, а й у аптеки'”.

Також, заклади первинної допомоги планують облаштувати новими комп’ютерами. На це область виділила 500 тис грн.