ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Мер Львова знову хоче возити сміття на ФранківщинуНа адресу міського голови Калуша Ігоря Матвійчука надійшло звернення від мера Львова Андрія Садового.

Так, голова Львівської міської ради просить підтримати львів’ян та тимчасово допомогти Львову у захороненні частини твердих побутових відходів, пише Дзеркало Коломиї з посиланням на Вікна.

Нагадаємо, дещо раніше з проханням прийняти львівське сміття Садовий звертався до міського голови Косова Юрія Плосконоса. Косів сміття львів'ян приймати відмовився.

Депутати Калуської міської ради розглянули звернення Андрія Садового на засіданні комісії із власності, яка вирішила винести це питання на розгляд сесії.

Враховуючи пропозицію комісії із власності, Калуська міська рада вирішила також відмовити у наданні дозволу на захоронення ТПВ у зв’язку із незадовільним станом калуського полігону.

— Друга черга полігону ТПВ через брак коштів не здана в експлуатацію, — інформував раніше Ігор Свистун. — Львів виробляє 800-900 тонн сміття на день. Калуш — у десять разів менше. Коли львів’яни минулого року вперше просили прийняти сміття, тоді йшлося про три автомобілі. Зараз йдеться про щоденне захоронення сміття. По-перше, калуський полігон технічно не підходить для львівських сміттєвозів — ще коли львівський спецтранспорт приїжджав вперше, тоді одна із автівок ледь не перекинулася. Крім того, Калуський полігон не має таких потужностей, щоб приймати на постійній основі львівське сміття. Якщо ми почнемо приймати сміття зі Львова постійно, тоді нам дуже швидко доведеться закрити калуський полігон взагалі.
Сім років, як полігон твердих побутових відходів (I черга) у Калуші вичерпав свій ресурс. Досі  на ньому захоронено близько 1,5 млн. кубометрів сміття, що вдвічі перевищує проектну потужність.