ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Любомир Жупанський, ховаючись від відповідальності, втік з України: деталі

У листопаді 2016 року тодішній секретар Коломийської міської ради Любомир Жупанський скоїв смертельну ДТП. За фактом було відкрите кримінальне провадження, яке два з половиною роки жодних наслідків для пана Жупанського не мало.

Лише наприкінці квітня цього року правоохоронці оголосили підозру колишньому чиновнику, однак досі її не було вручено підозрюваному.

Нагадаємо, що 21 листопада 2016 року, перебуваючи за кермом свого автомобіля, Любомир Жупанський в Одаях Тисменицького району наїхав на двох пішоходів. Один чоловік загинув на місці, а інший – дорогою до лікарні. Старшому з них було 85 років, другому – 71.

ДТП сталося увечері, Любомир Жупанський повертався з Івано-Франківська до Коломиї із зустрічі з одним із депутатів Верховної Ради. Родичі загиблих тоді були впевнені, що причиною аварії було перевищення швидкості Любомиром Жупанським. З їхніх слів, не було гальмівного шляху, тобто водій не робив жодних дій, щоб уникнути зіткнення. Сам Любомир Жупанський, звичайно, все заперечував і переконував, що їхав з допустимою швидкістю.

За фактом ДТП в обласному управлінні Національної поліції відкрили кримінальне провадження за статтею «порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб». Провадження тривало, однак якихось наслідків для Любомира Жупанського це не мало. Він продовжував виконувати обов’язки секретаря Коломийської міської ради, йому повернули авто, на якому він здійснив ДТП та тривалий час не вручали підозру.

Ситуація змінилася наприкінці квітня цього року. Саме тоді правоохоронці склали підозру за фактом вчинення ДТП. Однак процедура оголошення підозри передбачає особисте вручення її підозрюваному. Зробити це повинен прокурор. Однак вручити підозру Любомиру Жупанського правоохоронці не можуть, адже за місцем проживання його немає. Де він точно – вони не знають, однак фактом є те, що на території України його немає.

Як повідомив нам Остап Білейчук, очільник Коломийського міськрайонного відділу поліції, правоохоронці достеменно встановили, що Любомир Жупанський перетнув українсько-польський кордон на пішому переході у Шегинях. Однак точного місцеперебування колишнього секретаря Коломийської міської ради поліція ще не встановила.

Втім є припущення, що Любомир Жупанський переховується у Польщі. Начебто ще 2014 року він отримав так звану "карту поляка" і на цій підставі легально мешкає у сусідній державі. Нагадаємо, що згадана карта видається польською державою громадянам інших держав, які можуть довести приналежність до польського народу їх предків чи родичів. На підставі цього документа можна за спрощеною процедурою отримати й польське громадянство.

Віктор ФІТЬО