ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Любомир Глушков: "Не просто працювати в час перемін"

На початку грудня відбулося засідання Ради регіонального розвитку Коломийського району з участю першого заступника голови ОДА Марії Савки. Очільник РДА Любомир Глушков доповів про досягнення району в соціально-економічній галузі за останніх чотири роки. Після засідання ми трохи поспілкувалися.

Найважливіше, що бюджет району щорічно виконується. Виконання дохідної частини місцевих бюджетів забезпечено більш як на 100 відсотків. Субвенції і дотації з державного бюджету складають понад 600 млн. грн, з них левова частка належить субвенціям соціального характеру.

Головний біль – дороги

Пріоритетними напрямками від нового року стануть освіта, медицина, капітальні ремонти доріг.

– З нового року повноцінно має запрацювати Дорожній фонд, – пояснює Любомир Глушков, – відповідно, кошти, які надійдуть з фонду, використовуватимуться на ремонти доріг місцевого значення. Дотепер найбільша увага приділялася головним магістралям, і ось надійшла черга до менших доріг. Визначати ж напрямки будемо колегіально – разом з депкорпусом та керівництвом сіл. Моя позиція така: спрямовувати кошти в першу чергу туди, де сільрада готова підставити фінансове плече. А з депутатами ми визначимося, – чи робити якусь одну дорогу повністю, чи полагодити кілька доріг частково. Вже маємо позитивні приклади: у Великій Кам’янці та Спасі, де долучилися підприємці до ремонту доріг. Треба розуміти, що ремонт дороги – задоволення дуже дороге, кілометр асфальтового покриття в ціні стартує від 3,5 мільйона гривень. Капітальна ж дорога тягне на всі 7 мільйонів за кілометр і більше. Залишаються проблемними дороги Товмачик – Сідлище – Голосків, Коршів – Жукотин, дорога на Спас та Джурків. Села, які найближчим часом увійдуть до ОТГ, зможуть ремонтувати свої дороги з частковим залученням інфраструктурної субвенції, яку отримають після утворення об’єднаних громад. У 2015 році люди масово перекривали дороги і вимагали їхнього ремонту, але відремонтувати всі дороги за один рік було неможливо. Тому ми чесно говорили, що для цього потрібен час, і поступово зможемо це зробити, оскільки окремі дороги не ремонтувалися з часів здобуття незалежності України. Згадаймо, якою була дорога на Гвіздець: для того, щоб доїхати до місця, потрібно було чимало часу. Тому, для того щоб можливо було проїхати, першочергово було здійснено ямковий ремонт. Гарним прикладом є дорога М10 – Львів – Івано-Франківськ – Коломия – Чернівці. Сподіваюся, що і нам вдасться довести дороги до такого стану.

Щодо освітньої галузі, то пішов повним ходом процес розбудови "нової школи". Дотепер увага була скерована на початкові класи. Треба поступово підніматися до середніх і старших класів. Ми вдячні фонду "Покуття", який активно долучається до комп’ютеризації шкіл.

Особливо активно відбувається реформа медицини. Наступного року ЦРЛ повністю перейде на систему самоокупності, шляхом створення некомерційного комунального підприємства Коломийської районної ради. Відпаде потреба оббивати пороги районної влади для вибивання заборгованої зарплати. Буде складена угода з Національною службою здоров’я, й усі фінансові операції будуть здійснюватися з цією службою без усіляких посередників. Але залишається питання якості кадрів.

"Ми змінюємо медицину ззовні, тепер треба, щоби медицина змінювалася зсередини, – каже Любомир Глушков. – До мене в кабінет часто приходять люди зі скаргами не стільки на фаховість медиків, скільки на їхню байдужість, нечуйність, нездатність поспівчувати й дати якусь пораду. Останнім часом в районі було багато зроблено для медицини. Зокрема, введено в експлуатацію нову поліклініку, відкрито нове сучасне відділення невідкладної екстреної допомоги (приймальний покій), капітально відремонтовано урологічне відділення, ЛОР-відділення, відкрито нові приймальні відділення дитячої лікарні, пологового будинку, повністю відремонтовано операційно-родильний блок пологового будинку, проведено ремонт харчоблоку дитячої лікарні, відкрито ангіографічне відділення, де люди зможуть отримати сучасну медичну допомогу у разі інсультів чи інфарктів, а також захворювання судин. За останні роки було придбано обладнання на суму більше аніж 60 млн грн, що більше, ніж за всі роки незалежності України. Наша нова поліклініка отримала три сучасні УЗД-апарати, мамограф, два цифрових рентген-апарати, фіброгастроскопічну стійку, а також центральна районна лікарня отримала новий сучасний ангіограф. На даний час тривають ремонтні роботи у дитячій лікарні та у центральній районній лікарні".

Про адмінреформу

Слід визнати, що процес створення ОТГ іноді вносить неясності у розподіл повноважень. Простіше кажучи – чим керуватиме ще район, а чим – вже інші органи самоврядування? І звідки й коли почнеться точка відліку. Наразі нема чітких розмежувань – громада, район, область. У 2019 році мають бути прописані всі повноваження різних територіально-адміністративних утворень. Однак, у будь-якому випадку є точки, де повноваження району й ОТГ мусять між собою стикатися, передусім, це соціальний захист, – вважає Любомир Глушков.

Дещо з запланованого здійснити не вдалося, – зізнається очільник РДА. Так, не вдалося здійснити берегоукріплення по всій запланованій лінії річки Прут, проте ця робота буде продовжуватися в наступні роки. До того ж, негайного ремонту потребують мости в Королівці, Корничі, Спасі, Струпкові та деякі інші. Одним словом, у новий рік вступаємо з конкретними досягненнями, хоч і з деякими недопрацюваннями. На жаль, не все від нас залежить, – підсумовує Любомир Глушков. – Живемо в час перемін.

АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

Читайте також: Коршів замикає рік створенням ОТГ.