ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Конфлікт у Коломийській ТВК: заява у поліцію та спроба висловити недовіру голові комісії

У Коломийській районній ТВК розгорівся конфлікт між секретарем та головою комісії. За версією голови, секретар перевищив свої повноваження, тому він написав заяву у поліцію. А секретар каже, що не може працювати з людиною, яка пише на неї заяви.


17 вересня представники Громадянської мережі ОПОРА побували на засіданні Коломийської районної територіальної виборчої комісії та стали свідками конфлікту між головою ТВК Ігорем Рижихом та секретарем Емілією Семенюк.


За словами Ігоря Рижиха, 16 вересня секретар комісії скликала засідання ТВК, чим перевищила свої повноваження. Адже згідно закону засідання комісії має право скликати голова, заступник ТВК, або секретар в разі їх відсутності. Втім, зі свого боку Рижих все ж таки підготував порядок денний та постанови на заміну членів сільських та селищних комісій, які мали бути проголосовані під час засідання комісії.


«У підсумку на засідання прийшли люди, яких я не запрошував, – розповів ОПОРІ Ігор Рижих. – Вони задавали питання, я відповідав. Потім ці люди пішли і попросив пояснити хто їх запросив на це засідання. А ще наголосив, що ніхто немає права впливати на членів комісії. От і все».


17 вересня Ігор Рижих звернувся до поліції, бо, як він стверджує, виявив, що секретар комісії підготувала на засідання інший порядок денний та документи з якими він, як голова комісії, не був ознайомлений.
Зі свого боку секретар Коломийської районної ТВК Емілія Семенюк каже, що скликала збори, а не засідання і, каже, робила це на прохання членів комісії.


«Ми просили голову представити нам людей, які працюють в нашій комісії, з ким є укладені договори, – розповідає Емілія Семенюк. – Голова не йшов на діалог, тому люди попросили мене провести збори та запросити представника «Європейської солідарності», яку представляв наш голова. Також вирішили запросити представників інших партій. Хоча ми неодноразово пояснювали голові, що це будуть збори, пан голова вирішив, що це буде засідання. І не встигли ми з’ясувати стосунки, як мені подзвонили і сказали, що пан голова написав на мене заяву в поліцію».«Коломийські поліцейські зареєстрували заяву в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. По даному факту триває перевірка. Після перевірки буде надана правова оцінка», – повідомили ОПОРІ в пресслужбі поліції Івано-Франківської області.


17 вересня члени Коломийської районної ТВК знову зібралися на засідання, яке вже скликав голова Ігор Рижих. Під час засідання, один із членів комісії запропонував висловити недовіру голові ТВК та направити звернення до голови Коломийської міської організації політичної партії «Європейська Солідарність» Романа Дячука щодо заміни Ігоря Рижиха. Там йшлося про те, що Рижих цькує членів комісії, а його робота є деструктивною. Тож вони вимагають замінити Рижиха на більш компетентну особу.
Пропозицію поставили на голосування, але вона не набрала потрібної кількості голосів.


«Перед районною комісією стоять важливі завдання. Реєстрація кандидатів у депутати та координація роботи сільських, селищних ТВК, тому важливо зберегти ефективну взаємодію між керівництвом та членами ТВК для подальшої роботи», – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.


Відповідно до ч.7 статті 208 Виборчого кодексу України у разі якщо голова, заступник голови або секретар виборчої комісії систематично не виконує покладені на нього обов’язки, відповідна виборча комісія може звернутися до виборчої комісії, яка її утворила, з мотивованим поданням про його заміну, якщо за це проголосували не менше двох третин від складу комісії. Подання вноситься за підписом голови, заступника голови виборчої комісії або головуючого на відповідному засіданні виборчої комісії та засвідчується печаткою цієї комісії. До подання додаються не менш як два рішення виборчої комісії про невиконання головою, заступником голови чи секретарем цієї комісії покладених на нього обов’язків, а також витяг із протоколу засідання виборчої комісії, на якому розглядалося питання про внесення такого подання.


До теми: На Прикарпатті потенційні кандидати розпочали агітацію ще до початку офіційної реєстрації, - ОПОРА


Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.