ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Коломию з офіційним візитом відвідав Посол Канади в Україні Роман Ващук: "Я почуваюся тут як вдома". ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні Коломию з офіційним візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

У Національному музеї Гуцульщини і Покуття ім. Кобринського йому провели пізнавальну екскурсію, ознайомивши з історією краю.

Опісля відбулася зустріч з керівництвом міста. Зокрема, йшлося про реалізацію проекту ПРОМІС у рамках двосторонньої співпраці. Нагадаємо, цей проект в Коломиї впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за рахунок коштів уряду Канади з кінця 2015 року до 2020 року. Представником проекту ПРОМІС в Івано-Франківській області є коломиянин Віталій Вандич, який, власне, супроводжував Посла під час його візиту на Прикарпатті.

Міський голова Ігор Слюзар на зустрічі з Романом Ващуком відзначив значну підтримку Канади та подякував за важливий візит для Коломиї."В України з Канадою склалися не просто дружні, а братні відносини. Ми дякуємо вам за ту велику підтримку, яку надаєте нашій країні у боротьбі з агресором на Сході, - наголосив Ігор Слюзар. - Щодо самої Коломиї, то ми розпочали велику роботу з проектом ПРОМІС. Зокрема, розробляємо стратегію міста, здійснюємо проект "Відкрите місто" та реалізовуємо проект "Громадський бюджет". Дякуємо канадським муніципалітетам за підтримку у впровадженні таких важливих та дієвих проектів для Коломиї".

Роман Ващук - етнічний українець, працює Послом Канади в Україні з 2014 року. Коломия, каже, для нього близька й тут почувається як вдома.

Батько Романа Ващука родом з села Білі Ослави Надвірнянського району, а корені його дружини походять з села Княждвір, що на Коломийщині."Для мене дуже приємно сьогодні тут бути. Я почуваюся  як вдома. Я вже відвідував Коломию раніше, навіть написав в музеї писанку. Але цього разу мій візит офіційний у зв'язку з реалізацією проекту ПРОМІС. А ще торік виповнилося 125 років від часу переселення українців у Канаді, - розповідав Роман Ващук.Я дізнався, що в Коломиї є один мікрорайон, який називають "Канадою"... В Канади й України - близькі зв'язки, і ми це показуємо".

Посол також розповів, що зранку, перед відвідинами музею, оглянув будівництво заводу "Леоні" у Коломиї: "Хоч його будує німецька компанія, але це очевидно пов'язує нас в такий трикутник. Бо зараз Канада одночасно ратифікує угоди з вільної торгівлі з Україною та Європейським Союзом". Роман Ващук відзначив туристичну привабливість Коломиї та Прикарпаття. "У мене сьогодні унікальні враження від Національного музею Гуцульщини і Покуття. Люди в Канаді знають Коломию через коломийки, які особливо популярні у західній частині країни. Наш проект ПРОМІС також має на меті підвищити туристичний профіль Івано-Франківщини, зокрема й Коломиї".

На зустрічі також йшлося й про еміграцію до Канади. Роман Ващук пригадав важливий історичний момент, коли у далекому 1895 році селянин з Кийданців Дорундяк разом з доктором Олеськівим об'їхали всю Західну Канаду і описали ті землі для українців, щоб заохотити еміграцію. "З ними ще мав їхати Іван Франко, але з певних причин не поїхав. Тобто ще з тих часів вимальовували стратегію".Роман Ващук закликав українців у питаннях еміграції до Канади користуватися тільки офіційними джерелами, зокрема інформацією, розміщеною на сайті Посольства Канади. "Я б заохочував, щоб ви трималися основної офіційної інформації і не користувалися інформацією різних консультантів". 

Окрім реалізації проекту ПРОМІС, посол розповів про важливий проект для сільського населення з розвитку молочного бізнесу в Україні, який підтримує діючі та  нові кооперативи: "Цей проект діє для того, щоб люди могли з більшою вигодою для себе виробляти і продавати молоко, створюючи сімейні ферми, тобто переходячи до малого бізнесу". 

Після реалізації ПРОМІСу у Коломиї у місцевої влади є ідея за кошти проекту реалізувати  ініціативу будівництва комплексного приміщення перед кінотеатром ім. Ірчана. Там мали б розмістити інформаційний центр для туристів, залу для делегацій та громадські туалети. Реалізація такої ініціативи мала б вплинути на економічний розвиток міста.

Ця ідея сподобалася Послу Роману Ващуку. Власне, сам уряд Канади зацікавлений в тому, щоб після реалізації їхніх проектів у містах залишалися структури, які будуть працювати на благо громади надалі.

Наприкінці зустрічі в музеї Ігор Слюзар запросив Романа Ващука відвідати цьогорічний фестиваль "Писанка" у Коломиї. А  генеральний директор музею Ярослава Ткачук символічно подарувала Послові писанку з розписом з села, звідки походять його корені, - з Білих Ослав.Опісля у приміщенні "Space Up" відбулася дружня зустріч Посла з активістами та підприємцями міста.Вікторія МАРТИНЮК

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК