ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Щохвилинні зльоти: на авіаційному фестивалі над Коломиєю літало 50 літаків. ВІДЕО

У Коломиї відбувся традиційний авіафестиваль до Івана Купала. У ньому взяли участь близько 50 літаків.

Коломия –  місто не просто з великим яйцем у центрі, але й таким гарним аеродромом на околиці. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Повітряному трафіку Коломиї може позаздрити навіть Бориспіль. Щохвилини літаки злітали або приземлялися. Один за одним сідали борти з Києва, Житомира, круті віражі над злітною смугою крутять пілоти з Чехії.

"Ми заманюємо не тільки польотами, а й нашими краями, нашими горами і нашою гостинністю. Радий, що цим піднімаю престиж Коломиї і престиж України", – розповів організатор авіафестивалю Ігор Табанюк.

Поки пілоти вправлялися у точності приземлення, проводились змагання з орієнтування на місцевості – шукали описані їм орієнтири, планеристи показали найвищий пілотаж.

Погода і справді тут, у горах, швидко змінюється. Пілоти великою групою вилітали у бік Говерли. Але вже за 15 хвилин починається бовтанка, темні хмари притискаються до верхівок гір.

Івана Купала не пускає, вирішують забобонні пілоти і повертають в бік Косова. Тут теж є доглянута злітна смуга, на якій зручно перечекати негоду. Українська авіація розвивається, переконує льотчик зі стажем Леонід Крігер. Пілотів стає більше, відкриваються нові аеродроми.

"На тому тижні ми літали в Косино, там відкрили новий аеродром, ще раніше в Підгірцях ми відкрили новий аеродром, тому Україна розвивається не завдяки, а всупереч", – розповів він.

І лише після традиційного  святкування Івана Купала Карпати подобрішали і пустили літаки у своє серце – до самісінької Говерли. 

Нагадаємо: У Коломиї розпочався авіаційний етнічний фестиваль "Ніч на Івана Купала. ФОТО, ВІДЕО