ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломиянам на замітку: 10 найнеобхідніших речей в автомобільній аптечці

У кожному авто має бути аптечка. Вона корисна не самим фактом свого існування, а вмістом, яким треба вміти користуватися.

В разі ДТП найчастіше потрібно реагувати негайно та надати домедичну допомогу до приїзду швидкої, пише на своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун.

Для цього і потрібна добре укомплектована аптечка з усім необхідним, та якісні навички надавати першу медичну допомогу. 

Аптечка в автомобілі — це в жодному разі не аксесуар для уникнення штрафу, а необхідність, яка потенційно може врятувати життя вам чи людям поруч. Тому передусім важливо зберігати аптечку поруч, регулярно перевіряти її вміст, строк придатності медикаментів та виробів, а також заздалегідь навитися як і чим правильно користуватися.

Найбільш необхідні складові аптечки в автомобілі:

1⃣Нітрилові рукавички. Їх потрібно надягати завжди перед тим, як торкатися постраждалого. Рукавички можуть запобігти передачі багатьох інфекційних хвороб, які передаються через кров. Це — ваша безпека.

2⃣Світловідбиваючий жилет та світловідбиваючий трикутник для позначення місця ДТП. Це також питання вашої безпеки та людини, що отримала травми.

3⃣Джгут (або турнікет). Якщо людина має сильну кровотечу, яку неможливо зупинити з допомогою пов’язки чи прямого тиску — джут незамінний у цій ситуації. Накладати його потрібно завжди вище місця поранення, але не на суглоб.

4⃣Бинти та бандажі. Для контролю незначних кровотеч прямим тиском варто мати кілька марлевих бинтів. Для пов’язок та фіксації — кілька еластичних.

5⃣Плівка-клапан для серцево-легеневої реанімації (СЛР). Вона потрібна для проведення СЛР із рятувальними подихами.

6⃣Трикутний бандаж (або “косинка”) необхідний для фіксації шин.

7⃣Атравматичні ножиці для розрізання одягу.

8⃣Термоковдра (рятувальна ковдра) для зігрівання постраждалих.

9⃣Рулонний пластир на тканинній основі для фіксації пов’язок та шин.