ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Жіноча ревність чи чоловіча зрада? Як у Коломиї пройшла прем’єра вистави “Ворог Настаська”. ФОТОРЕПОРТАЖ

На сцені Коломийського МПК "Народний дім" 25 серпня відбулось прешопредставлення вистави за мотивами драми Ігоря Юзюка “Ворог Настаська”.

Театр “Соломія” спільно із ансамблем народного танцю “Сварга” зуміли донести до глядача історію, показати щирі справжні емоції. Постановкою займалась молодий режисер Оксана Стринадюк. Режисер з пластики – заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк.Історія драми не проста, бо ж має за собою історичний підтекст. Ці події відбувалися в Галичі майже 850 років тому. Князь Осмимисл, маючи законну дружину княгиню Ольгу, закохується в Настю Чарг, яка народжує йому первістка. На дружину зовсім ніякої уваги не звертає, тому княгиня, маючи ревниву натуру, організовує бунт й страчує коханку свого чоловіка.

Режисер-постановник вистави Оксана Стринадюк каже, що не все було так, як задумували спочатку: "Я на репетиції їх (акторів – ред.) ще такими не бачила. Вони показали кілька таких емоцій, що я навіть не знала, що вони в них існують. Моментами я хотіла когось посварити, потім когось полюбити й обійняти. В мене протягом прем’єри були трішки подвійні відчуття. В першій виставі завжди повинен бути сплеск емоцій".

Варто відмітити, що першопредставлення п’єси "Ворог Настаська" відбулось в рамках Шостого міжнародного фестивалю драматургії та витончених мистецтв "Амплуа". Цьогоріч його проводять в Коломиї.

Ярина БАЛАБАНИК

Фото: Андрій КАНЯ