ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Івано-Франківщина - у п’ятірці лідерів за кількістю нових фізичних осіб-підприємців

Попри повномасштабну війну малий та середній бізнес в Україні продовжує зростати та навіть б’є «довоєнні» рекорди, з’ясували фахівці OpenDataBot в новому дослідженні «Фопономіка під час великої війни».
Станом на 1 вересня в Україні офіційно працюють 2 052 326 ФОПів — в середньому, щомісяця реєструється близько 25 тисяч нових бізнесів, тоді як у червні з’явилося 31 477 ФОПів, що є абсолютним рекордом за попередні три роки. Безперечно, не в останню чергу завдяки автоматичній реєстрації ФОПів у «Дії», яка значно спростила та пришвидшила процедуру відкриття ФОП.
За той же період (з квітня 2022 року по вересень 2023 року) закрилося 290 910 ФОПів — в середньому кожного місяця закривається близько 17 тис. бізнесів.
Як та де відкриваються й закриваються ФОПи у війну?
Повномасштабна війна очікувано змінила ландшафт та вплинула на кількість бізнесів у регіонах — так, з квітня 2022 року по вересень 2023 найбільша різниця між відкриттям та закриттям нових ФОПів зафіксована у прифронтових регіонах та тих, де велися або ведуться бойові дії.
Натомість в тилових регіонах за відповідний період більше відкривається нових бізнесів, аніж закривається. Івано-Франківська область – у п’ятірці лідерів за кількістю нових фізичних осіб – підприємців, зокрема, з квітня 2022 року по вересень 2023 року їх кількість зросла на 4482 підприємця.