
Кілька років тому ми створили благодійний фонд «Покуття» , почали комп’ютеризацію всіх шкіл Коломиї , а потім і району. Коли я відвідував Політехнічний коледж, бо там була проблема з опаленням, тож ми придбали твердопаливні котли. І я так спостерігав за дітьми, а вони на порядок мають вищий рівень знань у програмуванні . Олімпіаду з інформатики, щоб в наших дітей була якась мотивація, змагання, вчитися і розвиватися. І ось минулого року відбулася перша олімпіада Коломиї і Коломийського району з інформатики. І найосновніше, що діти в трьох школах Коломийського району виграли комп класи, . а не фонд Покуття подарував школі комп клас. Це діти приїхали на олімпіаду, перемогли і
Другий напрямок – ми хочемо, щоб затверджуємо програму, щоб всі школи Коломиї мали сучасні лінгафонні кабінети . тому що наші діти, крім того, що повинні знати мову програмування, мають знати іноземну мову. Без цього зараз нікуди – ні здобути професію, знайти роботу – нічого неможливо.
Тож ми хочемо в кожній школі зробити сучасні європейські лінгафонні кабінети. Щоб будь-яка школа, яка спеціалізується на тій чи іншій мові, щоб діти мали можливість поглибити зання.. Зараз від нашого фонду будуть також курси поглибленого вивчення , які оплачуватиме фонд, щоб діти які хочуть мати сильніші знання, мали таку можливість.
Дуже багато уваги приділяємо спорту . Ми вже запланували більше 10? майданчиків з штучним покриттям на Коломийщині , щоб діти могли займатися спортом , що І так потрихи змінюватиметься наше рідне місто і вся Україна.
Я знаю одне діти – це наше майбутнє, і наш фонд багато робить від маленьких діточок до старших. Два роки тому ми запланували збудувати басейн. Знаєте що в 90 році у Коломиї був басейн і всі діти мали можливість плавати. За ці 25 років , відколи нема басейну, я проаналізував статистику, смертність на воді в нашому регіоні зросла в 10 разів. Тому повинне обов’язково бути навчання дітей плаванню . І ми вирішили побудувати басейн. Врешті-решт це буде найбільший спортивний комплекс, який держава будує за останні роки. Точно на теренах Західної України це буде найбільший спорткомплекс – три чи 4 басейни (треба точно), де будуть навчати і маленьких діток, і старших . І все це що ми зараз починаємо робити – і спортзал, і басейн – воно вже буде з трибунами , щоб можна було проводити змагання – і міські, і районні. І тоді Коломия стане центром спортивної культури , спортивних змагань. Коли діти займаються спортом у своєму рідному місті, приходять родичі, сусіди, знайомі , однокласники, вчителі – це зовсім інше ставлення до спорту. І я думаю, що в 20-му році Коломия зможе похвалитися таким гарним спортивним комплексом.
Звичайно, стараємося розвивати і інші види спорту – футбол, баскетбол та інші.
Так сталося, що в мене в родині бабуся з дідусем були вчителями, а батько й мама – лікарі.
Я закінчив Коломийське медучилище, а потім вчився у Чернівцях на юрфаці. Три роки після навчання я викладав на кафедрі, тобто в мені бореться два фахи - медичний і педагогічний.
Тому якщо говорити про медицину, ми для себе прийняли рішення, що люди повинні жити довше. Як ми можемо цього досягти? Ми зрозуміли, що треба всі сили кинути на діагностику. Знаєте, в нас кілька років стояла недобудована поліклініка, нам вдалося її добудувати, вдалося забезпечити її найсучаснішим обладнанням . Я вважаю, що жоден районний центр не може похвалитися таким рівнем сучасного обладнання. Рентгенкабінет у поліклініці був з 1972 року, якість рентген знімків була дуже низькою. Зараз ми маємо сучасне обладнання. В Європі такі хвороби, як рак молочної залози, рак простати, рак яєчників відійшли на 3 - 4 план, вони не турбують людей, не дивлячись що кожна 8 жінка як в Україні, атак у світі хворіє на рак молочної залози . Ця хвороба взагалі їх не турбує. У нас є смертність, є інвалідність, і я з цим не можу миритися. Коли зараз в нас є сучасне обладнання, де можна безкоштовно обстежитися. Коли ми принесемо цю культуру , що кожен рік треба обстежитися, а на ранніх стадіях ці хвороби дуже легко лікуються . Треба брати приклад і досвід найкращих світових практик . Наш приймальний покій зараз облаштований як в найкращих європейських лікарнях, і завдяки цьому, я переконаний, вдасться врятувати не одне життя. Тут є і перев’язочна, і операційна, і травматологія, тобто вже не потрібно возити людину по поверхах. Адже бувають випадки коли секунди мають дуже велике значення . І дуже важливим є те що в кінці цього приймального відділення є ангіограф. Таких апаратів було 8 на Україну -і Коломия перемогла в цьому змаганні і уряд передав його саме сюди. Ми перші відкрили кабінет, зараз триває навчання молодих лікарів, вони вчаться у Франківську, Києві, я їх відправлю за кордон на навчання. Адже коли в людини приступ інфаркту – це практично вже людина не повноцінна , адже йде некроз серцевого м’яза. Коли в нас працює ангіограф, будь який житель Коломиї і Коломийського району протягом кількох годин – його не лікують крапельницею, а заходять в серце, забирають тромб, це все видно на екрані, і наступного дня людина повертається до нормального життя. Так само з інсультом. Багато випадків коли після нього паралізує руку, ногу, обличчя. З цим апаратом залазять в голову, забирають згустки грові і вже на операційному столі люди рухають кінцівками іповертаються до нормального життя.