ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Хто кому розкольник? Як Миколаєво-Успенський собор у Коломиї перейшов від УПЦ МП до ПЦУ

Дзеркало медіа вже повідомляло про перехід парафіян Миколаєво-Успенського собору УПЦ МП, що на бульварі Лесі Українки, під юрисдикцію ПЦУ разом з настоятелем Миколою Сметанюком та священиками протоієреями Андрієм Гринюком, Іваном Іроденком та Валерієм Книшем.

Відповідне повідомлення опубліковане на сайті прес-служби Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) 13 січня. Там-таки зазначено, що перелічені священики "перейшли в розкол" і їх звільнено зі всіх єпархіальних посад та виведено з кліру єпархії.  І далі: "Кліру єпархії припинити євхаристійне спілкування з зазначеною парафією і кліриками...".

Тільки один священик Василь Костишин залишився вірним Московському патріархату й перейшов правити в церкву, що розташована на об'їзній трасі, - останнього форпосту російського православія в Коломиї.

А вже наступного дня 14 січня видано Указ єпископа Івано-Франківського і Коломийського УПЦ (МП) Серафима про заборону священнослужіння для перелічених вище чотирьох протоієреїв.

Всі чотири священики написали власні звернення, адресовані митрополитові Олександрові Драбинку, колишньому ієрарху УПЦ МП, який перейшов до ПЦУ з просьбою прийняти їх до новоутвореної соборної української православної церкви, на що отримали позитивну відповідь. Чому до Драбинка, а не до всеукраїнського митрополита ПЦУ Епіфанія, миропомазаного на главу єдиної української православної церкви самим вселенським патріархом Варфоломієм? Очевидно, вони вбачають у тому свою логіку, хід якої вловити не важко. Та нині це вже не суттєво.

Настоятель собору Микола Сметанюк категорично відмовився спілкуватися з представниками преси на "гарячу тему". Поступливішим виявився інший священик цього храму, який просив не називати його прізвища. Ось його міркування.

- Канонічність української православної церкви затверджена ще за часів князювання Володимира. Потім вона (канонічність) перейшла до Московського патріархату. Нині канонічність українського православ'я відновлена вселенським патріархом Варфоломієм. Ми повертаємося до своїх витоків. Не правильно казати, що ми кудись там переходимо, - ми повертаємося. В розкол тепер пішов київський митрополит Онуфрій і ті священнослужителі, які його підтримують. Вони ще мають право вибору: або залишатися в канонічній юрисдикції Московського патріархату, або повернутися до матірної української церкви, яку нарешті визнав вселенський патріарх, або ж піти в розкол, як пішла в розкол церква на коломийській об'їзній дорозі.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

Читайте також: Скільки ще церков на Коломийщині залишаються під МП і як утверджується єдина ПЦУ