Московський патріархат назвав священиків Миколаєво-Успенського собору у Коломиї розкольниками і заборонив їм служити через перехід у ПЦУ

21 січня Московський патріархат “заборонив” коломийським священикам Миколаєво-Успенського собору, що на бул. Лесі Українки в Коломиї, служити через перехід у ПЦУ.

Відповідне повідомлення з’явилося вчора, 22 січня, на сайті Івано-Франківської єпархії УПЦ МП, пише Дзеркало медіа.

13 січня 2019 року парафія Миколаєво-Успенського собору м. Коломиї з настоятелем собору протоієреєм Миколаєм Сметанюком та священиками протоієреєм Андрієм Гринюком, протоієреєм Іоанном Іроденком, протоієреєм Валерієм Книшем вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви та перейшла в розкол.

Вказаних священнослужителів  звільнено зі всіх єпархіальних посад та виведено з кліру єпархії. Кліру єпархії припинити євхарістійне спілкування з зазначеною парафією і кліриками.

Констатувати що перехід священнослужителів до нової церковної структури є грубим порушенням священичої присяги та постанов Архієрейського собору і Священного Синоду. За порушення священної присяги, протоієрей Миколай Сметанюк,  протоієрей Андрій Гринюк, протоієрей Іоанн Іроденко, протоієрей Валерій Книш заборонені у священнослужінні”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 13 січня,  під час Служби Божої у Миколаєво-Успенському  соборі у Коломиї, який належав Московському патріархату, вперше молилися за патріарха Константинопольського Варфоломія і митрополита Київського Епіфанія, а не, як традиційно, за Кіріла і Онуфрія.

Того ж дня митрополит Олександр Драбинко повідомив, що Миколаєво-Успенський собор Коломиї з кліриками та паствою приєднався до Православної Церкви України.

Пізніше настоятель Миколаєво-Успенського собору Микола Сметанюк прокоментував рішення переходу до ПЦУ.

Читайте також: Скільки ще церков на Коломийщині залишаються під МП і як утверджується єдина ПЦУ

Скільки парафій Московського патріархату перейшли до Православної церкви України. КАРТА

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!