ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Христина Козловська з Коломиї презентувала власну книжку на Форумі видавців у Львові. ФОТО

Вона - молода мама, а разом з тим сучасна письменниця. На її рахунку вже 4 написані книги, серед яких перша - збірка віршів "Торкнутися весни" (2008 р.), друга - прозова  "Коштовніше за золото" (2015 р.) і нещодавня збірка алегоричних казок для дітей і дорослих "Ящірка і її хвіст" (2018 р.).А ще у співавторстві з дев’ятьма авторами вийшла книга "При надії", яка і була презентована на цьогорічному Форумі видавців у Львові.

Ми зустрілися з нашою героїнею в закладі з відкритою терасою під автентичною назвою "Старі Мури", де цієї миті відбувалася зустріч у рамках 25 Форуму видавців під назвою "Мистецтво в баченні і побаченому" з нідерландським письменником Барні Аґербеком та Христиною Козловською.- Розкажіть про найновішу книгу "При надії", презентація якої відбулась кількома днями раніше, де ви фігуруєте як співавторка.


- Ця книга – це арт-бук, вона ілюстрована.  Її ідея виникла в Оксани Карп’юк, співвласниці видавництва "Discursus", під час вагітності. Книга розповідає про внутрішні переживання вагітної, про те, що відчуває жінка. Сама книга також дуже приємна на дотик, тут якісний друк, матеріали. Тут  концептуально 9 місяців – це 9 різних авторів (жінок, що писали про вагітність)».

- Також знаємо, що у червні  вийшла ваша прозова книга казок "Ящірка та її хвіст", в якій зібрано чимало алегорій. Розкажіть, будь ласка, більше про концепцію книжки та сенси, які в неї вкладені?

-Справді, це окремий жанр, щось схоже на Бруно Ферреро, як дехто говорить. Проте я жодного разу не читала його книг.  Все почалося  з простих читань казок для моєї донечки, якій зараз вже 4 роки, і одного разу мені спало на думку просто почати вигадувати казки, і так з’явилась перша, потім друга, і вже буквально за кілька місяців була написана ціла книга, яка, до слова, отримала хороші відгуки. Книга не має якихось вікових рамок,  проте є багато алегоричних історій, що робить її цікавою для дорослих.

- У скількох містах відбувалися ваші презентації та й загалом яким накладом вийшла книга?

-Наклад невеликий - 600 примірників, презентації заплановані після Форуму видавців. Це будуть Ужгород, Львів, Івано-Франківськ, можливо, ще одна в Коломиї (бо вже така була в червні місяці). Жовтень - це саме той місяць, який сприяє якісним книжковим презентаціям.Улюблена робота і улюблена сім’я - дві невід’ємні складові життя авторки. Попри свою творчість, Христина ще встигає бути турботливою мамою та навіть викладати англійську. Також тема війни для її сім’ї -  не простий звук, бо саме чоловік брав участь у війні на Сході країни, куди пішов як доброволець.-Все, що відбувається в нашому житті, впливає на нас. Тим більше такі події. Коли почалась війна, було боляче, це постійні переживання, як є практично у кожної людини, що живе в нашій країні. А тим більше, коли  твій чоловік на війні. Я відчувала ті емоції, які були невідомими до цього. Нерозуміння оточуючих людей, які раділи життю, а я не могла… Але насправді зрозуміла, що  кожна людина  живе в своєму світі і судити нікого не можна. В той час як хтось інший був на війні, я не розуміла тих людей, а потім, коли був мій чоловік, не розуміли мене….

- Кілька слів про вподобання і хобі.

-Мене дуже цікавить фотографія, подобаються подорожі, і це не типово їхати відпочивати в готелі, а обов’язково спілкуватися з місцевим населенням. Навіть коли я десь подорожую -  ідеальний ваіант для мене якийсь час пожити в місцевих жителів. Дуже класно, якщо є друзі в різних країнах, щоб відчути те місце, ту країну зсередини. Звідси і розуміння, що люди всі різні, проте й однакові водночас.

На запитання, що найбільше допомагає у творчості, письменниця відповіла: «Спокій, саме душевний. Це найважливіше. Коли я можу вільно абстрагуватись від цього світу і створювати свій».

- Що б ви побажали молодим авторам, які починають писати?

-Пишіть, робіть те, що вам подобається. Головне - не протистояти своїм бажанням, робіть те, що вам хочеться, якщо воно не шкодить комусь іншому. І автори-початківці мають, перш за все, почати, і тоді стане зрозуміло, хто стане письменником, а хто просто собі грався…

На останок письменниця поділилася  по секрету, що працює зараз над черговою книгою про реальність, яка повністю, як наше життя, пронизана нереальними, дещо фантастичними  подіями…АВТОР:  Віталій БИРЧАК
ФОТО:  Марта МАРТИШИН
та з архіву авторки.